26 грудня у селі Курісове, що на Одещині, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Андрій Коновалов провів тренінг-практикум «Інструменти громадської участі» для учнів старших класів.  Захід відбувався у приміщенні Курісовської загальноосвітньої школи. Навчання проводилося з метою надання учням важливих знань стосовно використання інструментів прямої демократії, активізації та  залучення до  участі у прийнятті рішень на місцевому рівні.

26104722_546006259084880_1222847135_o

«Ще зі школи, а інколи, навіть з дитячого садочку, важливо навчати дітей мати активну життєву позицію, бути небайдужими до оточуючих тебе людей, до навколишнього середовища. Молодь має знати, які можливості вони мають, яким чином можуть поліпшити, зробити більш комфортнішим своє життя. Коли влада, наприклад, не помічає певних місцевих проблем, або ж робить вигляд, що їх не помічає, потрібно брати справу у свої руки, об`єднуватись та спільними зусиллями діяти та впливати. Подібних змін молоде покоління може досягти шляхом використання інструментів громадської участі, таким чином впливаючи на рішення на місцевому рівні», – зазначив координатор «Активної Громади» Андрій Коновалов.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У ході заходу старшокласники мали можливість отримати теоретичні знання щодо сутності та особливостей використання інструментів прямої демократії. До того ж, активіст наводив чимало прикладів нашої успішної діяльності  у місті Южному, а також наполегливої та результативної роботи колег у різних куточках України. Ці досягнення не обійшлись без використання даних інструментів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Після теоретичної частини перейшли до практичних завдань. Андрій Коновалов запропонував учням назвати проблеми місцевого рівня, котрі їх найбільше турбують. Найбільш актуальними молодь вважає такі: велика кількість сміття, значна кількість п’яниць, нестача культурних місць для відпочинку молоді та проблема безпритульних тварин. Тож учні були розподілені на 4 групи, кожна з яких отримала одну із перелічених проблем та завдання знайти рішення даних проблем, використовуючи різноманітні інструменти впливу, шляхи залучення та активізації населення.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Школярі вдало виконували поставлені завдання, творчо підходили до їх вирішення та презентації плану дій.

Наприкінці заходу кожен учасник отримав посібник «Інструментарій для громадян», котрим вони зможуть користуватись як під час навчання у школі, так і в майбутньому у ході вирішення місцевих проблем та реалізації різноманітних ініціатив. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Отримали позитивні відгуки від учнів та вчителів, що дуже приємно, та домовились про подальшу співпрацю. Ми у свою чергу дуже вдячні адміністрації школи за теплий прийом та допомогу в організації заходу, все було на прекрасному рівні», – додав Андрій Коновалов.

Довідка. ВІ «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».