26 грудня в центрі Києва, на Майдані Незалежності, пройшла Всеукраїнська акція «Ялинка свідомості та активності, або Чого бажають українці в новому році». Захід ініціювала ГО «ВГО «Інститут «Республіка».

Актуалізувати питання цінностей та дізнатися думку про те, що ж насправді українці хочуть побажати собі та своїм громадам у новому році – такою була мета заходу.

На центральних площах великих і малих міст стояли ялинки, прикрашені паперовими іграшками з написами, що символізують громадянську активність. Члени «Активна Громади» пропонували українцям написати свої побажання місту та громаді на 2018 рік на порожніх іграшках і прикрасити ними ялинку. Також учасники акції підписували петицію про невідворотність покарання за порушення виборчого законодавства.

1

То, чого ж бажають українці собі та своєму місту в новому році? Команда ВІ «Активна Громада» з’ясувала, що більшість киян зичать Україні в прийдешньому році миру, здоров’я, процвітання, злагоди, терпіння та добра.

«Законів, які приведуть Україну до розквіту!», «Щоб наш любий Київ став ще чистішим та красивішим!», «Бажаю українцям віри у світле майбутнє та поваги один до одного!», «Знайти гармонію у собі», – такі побажання з’явилися на ялинці. Навіть гості столиці з-за кордону долучалися: «I wish happiness for all Ukrainians» («Бажаю щастя всім українцям») – написали друзі з Данії.

3

Ялинку свідомості одночасно прикрашали в 26 українських містах. Регіональні координатори ВІ «Активна Громада» зазначали, що в усіх куточках України люди найчастіше зверталися до духовних цінностей. Вони бажали співвітчизникам миру, здоров’я, щастя та добробуту.

До акції долучалися мешканці міст, громадські активісти, ЗМІ, представники місцевої влади та всі небайдужі. Захід проходив у межах проекту «Активна Громада: право вибору».

2