27 грудня команда Інституту “Республіка” провела форум-театр, присвячений проблемі дискримінації трудових мігрантів та ВПО у реалізації конституційного права на участь у вирішенні місцевих справ через місцеві вибори. У заході взяли участь 25 осіб з міста Ужгород.

4

Учасники заходу створили виставу форум-театру, яка була продемонстрована глядачам. У ході дійства обговорили існуючі виклики та проблеми у сфері виборчого права ВПО і спробували знайти на них відповіді;  ділилися емоціями та думками.

Форум-театр проходив у межах проекту, метою якого є сприяти реалізації конституційних прав ВПО та їх активної участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії – вибори.

Присутні 2 депутати з Ужгородської міської ради – від “Самопомочі” та Закарпатської обласної ради – від БПП, а також член виконкому Перечинської міської ради (ОТГ) – від БПП заявили, що підготують відповідні звернення до Верховної Ради України з пропозицією проголосувати законопроект №6240 в цілому. Цей законопроект має вирішити зазначену проблему.

АГ Ужгород 11

Жителька Ужгорода, учасниця вистави, у підсумках висловила думку, що проблему треба вирішувати нагейно. Якби не ця вистава, то вона й гадки не мала, що така проблема взагалі існує. Також вона додала, що кожен, хто живе у громаді, має вважатись її членом та мати можливість впливати на прийняття рішень.

Переселенка з Авдіївки була вражена емпатією до її проблеми багатьох місцевих жителів. У підсумку дійшла висновку, що проблеми не можна замовчувати, і їх слід проговорювати з різними людьми. Тоді будуть зрушення.

АГ Ужгорода 11

Захід організований у партнерстві з Благодійним фондом “Центр громадських ініціатив”, громадською організації “Закарпаття-Донбас”, ініціативною групою #Кірпічка, Карпатською агенцією прав людини “Вестед”, громадський холдинг “Група впливу”, та Ужгородської міської організації Спілки жінок України. Окрему подяку організатори висловили раднику Мінсоцполітики з питань ВПО у Закарпатській області Анжелі Бабкіній за експертну допомогу.

Довідка. Подібні вистави відбудуться в 20 містах України в межах діяльності Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада” за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».