Чи вдалося  порозумітися двом різним за назвою, проте не за ціллю сторонам – владі  та громаді? Які методи співпраці приносять найбільшу користь для розвитку міста та країни в цілому? – Представники місцевої влади та громадські активісти шукали відповіді на запитання під час Форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!»

25 червня відбувся регіональний форум. Під час заходу політичні експерти, представники місцевої влади та ОМС, громадські активісти, активні громадяни шукали ефективні методи взаємодії.

Регіональний Форум «Синергія влади і громади – можлива?/!» мав на меті налагодити діалог між представниками влади та громадянами шляхом діалогу й обговорення подальших спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому.

Під час заходу в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» відбулося представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз). Також експерти презентували дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень» (всеукраїнський та місцевий розріз).

Активна Громада Обознівки форум

«Кожен з нас як частинка громади має робити свій внесок для розвитку цієї ж громади.», – зазначив активіст Інституту «Республіка» Олександр Чеботарь.

Стан участі громадян в управлінні державою та своїм населеним пунктом в Обознівці в цілому відповідає становищу центральної частини України з поправкою на невеликі розміри даного мела. Невелика кількість мешканців призводить до того, що ті самі активісти, які у великому місті мають можливість працювати лише через ЗМІ, соціальні мережі та інших інформаційних посередників, в Обознівці працювали безпосередньо практично з кожним із мешканців. У результаті, при практично середньому по країні рівні політичної активності (є невелике відхилення в сторону полярності оцінок), практично всі опитані заявили про те, що знають принаймні частину своїх прав.

До дискусії та обговорення досліджень долучилися представники місцевої влади  Бутовский Сергій , Леміш Анатолій  та Забродська Тетяна – депутати місцевої ради.

Депутат Обознівської ради Бутовський Сергій зазначив, що «комунікація влади з громадянами надзвичайно важлива особливо під час реформування країни».

У свою чергу регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у с. Обознівка Сергій Міценко зауважив: «Рівень життя людей в громаді так чи інакше залежить від їхньої участі в місцевому самоврядуванні».

Активна Громада Обознівка форум

Протягом Форуму учасники обговорили те, яких змін та успіхів може досягнути громада, якщо буде налагоджена правильна конструктивна та взаємна комунікація з владою. А представники влади переконалися у важливості врахування думки громадян, які готові втілювати ідеї та ініціативи в життя, аби змінювати свій куточок та країну в цілому на краще.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у с. Обознівка, телефон: 095 31 777 26, e-mail: gromada.i.ya@gmail.com