Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 14.06. – 25.06.
м. Кропивницький
14 червня, регіональний координатор Всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка» Анатолій Стоян та його помічник Володимир Скорупо взяли участь у презентації дебатного клубу в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті ім. В. Винниченка (ЦДПУ). Дебатний клуб започаткували на факультеті педагогіки та психології за сприяння ректора ЦДПУ, доктора філологічних наук Олега Анатолійовича Семенюка та колективу вишу.
Студентам – початківцям дебатного клубу, Анатолій Стоян розповів про ініціативи Інституту «Республіка», запросив приєднуватися до активної діяльності, здобувати досвід активної громадської діяльності. У свою чергу Володимир Скорупо розповів про участь у публічних заходах регіонального та національного рівнів із залучення громадян до виборчої реформи. Зокрема, він поділився досвідом участі в дебатних турнірах, що проходили у місті Кропивницькому та Києві. Для кращого розуміння змісту гри дебати студентам було запропоновано продемонструвати свої ораторські здібності на актуальні теми. Як зазначили активісти, дехто вперше спробував себе, дехто мав здібності ораторства, головне – у результаті вийшло досить добре! Наприкінці презентації учасники виявили бажання до співпраці, обмінялися контактами та намітили плани на майбутнє.
м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.
Протягом 15-16 червня у Кам’янці-Подільському проходив тренінгу «Інструменти участі у прийнятті рішень», організатором якого виступила ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка».
Учасниками навчання стали студенти з К-ПНУ та з медичного училища. У перший день присутні змогли дізнатися: що таке інструменти впливу, для чого вони існують та як їх застосовувати. Тренерами виступили Христина Будурович (координатор «Активної Громади Кам’янця-Подільського»), Ольга Фортельна та Михайло Будурович (помічники координатора). Під час тренінгу вони розповіли про такі інструменти, як вибори (тема – «Культура виборчого процесу»), доручення депутату і збори громадян. Вони активно залучали учасників до дискусій на задані теми, проводили інтерактиви та давали відповідні тематичні завдання. Підводячи підсумки першого дня, багато з учасників висловилися проте, що почерпнули для себе нової інформації, та говорили про варіанти створення громадських ініціатив на основі тих проблем, які були озвучені щодо Кам’янця-Подільського під час інтерактивних завдань.
Другий день пройшов з новими завданнями та розглядом інструментів участі таких як: звернення, петиції та громадські слухання. Учасники для закріплення теорії мали змогу проявити свої творчі здібності, уяву та навики. Вони навіть вийшли на вулицю для спілкування з громадянами у завданні : «Проблеми в Кам’янці». У ході спілкування з нашими учасниками тренінгу багато громадян висловилися про те, що в місті немає належних доріг, замало лавочок, смітників, немає громадських вбиралень, критична відсутність робочих місць для молодих кадрів, немає заходів та місць відпочинку для старших людей та людей похилого віку. Наприкінці всі отримали сертифікати та були зарпошення до подальшої участі й співпраці з «Активною Громадою Кам’янця-Подільського».
м. Запоріжжя
18 червня «Активна Громада Запоріжжя» провела інфогодину – соц. опитування. У людей активісти запитували, щоб їм хотілось покращити та замінити в своєму мікрорайоні? Свої побажання громадяни клеїли на мапу мікрорайону. Як зазначає координатор ВІ «Активна Громада» Анна Єрьоменко, відповіді громадян були цікавими. Інколи люди були не згодні з тим, що було написано до них: «Ми враховували всі думки та побажання. Такий формат опитування в Запоріжжі виявився більш продуктивним, ніж анкети. Людям було цікаво – вони ділилися своїми ідеями та мріями».
У результаті опитування було визначено найпопулярніші запити:
– відновлення та благоустрій парку журналістів на перетині вул. Ладозької та Товариської (висадка дерев, догляд і полив, формування клумб і газонів, підтримка чистоти);
– влаштування громадських (суспільних) вбиралень та підтримання чистоти в них;
– побудова басейну в межах району.
Окрім цього люди писали про:
– необхідність нових зелених насаджень;
– місцезнаходження аварійних дерев, що потребують спилу;
– недостатню кількість громадського транспорту та бажані його маршрути;
– небажані заклади (ігрові автомати, що якимось чином працюють до нині);
– зони відпочинку (наприклад, футбольне поле або танцпол).
с. Обознівка, Кіровоградська обл.
18 червня у приміщенні Обознівського Будинку культури координатор ВІ «Активна Громада» Сергій Міценко провів зустріч з мешканцями с. Обознівка. Під час заходу він інформував громадян про обов’язки та повноваження депутатів місцевих рад, надавав консультації щодо застосування інструментів участі при вирішенні місцевих проблем.
У ході діалогу координатор звертав увагу громадян на важливість реалізації реформи виборчого законодавства, що дасть змогу виборцям фактично самим формувати списки політичних партій. За словами пана Сергія, мешканці були активними, часто ставили запитання та цікавилися станом реформ в Україні. Закінчилася зустріч на оптимістичній ноті, як зазначила одна з учасниць зустрічі Любов Чеботарь: «Будемо надіятися, що всі зміни на краще».
м. Тернопіль
22 червня
Тернополяни вважають, що Україна сьогодні найбільше потребує медичної реформи. Про це активісти та журналісти «Терену» дізналися під час чергової інфогодини від «Активної Громади»
Зі зміною влади в Україні настала ера реформ. Деякі із них уже прийняли, а деякі ще має затвердити уряд. Тож, що тернополяни думають про реформи – відповідь у сюжеті:
м. Богуслав
21 червня у м. Богуслав представники «Активної Громади» провела тренінг «Інструменти участі – будуй демократію». Під час заходу громадяни міста дізнавалися про такі інструменти демократії, як громадський бюджет, місцева ініціатива та електронні петиції. Також кожен учасник отримав «інструкцію з їх експлуатації».
Більшу увагу тренери зосередили саме на електронних петиціях, як на одному із найдієвіших інструментів. Методикою мозкового штурму учасники тренінгу визначили основні, на їхню думку, проблеми в місті, серед яких було зазначено – притулки для тварин, зони відпочинку, бювети, велодоріжки, транспорт. Шляхом голосування обрали одну – облаштування та ремонт пандусів для маломобільних груп населення і створили петицію.
Разом з тим, активісти презентували посібник «Інструментарій для громадян» — зібрання кращих практик, засвоєних уроків та успішних історій Інституту «Республіка» та Центру UA. У ньому все, що стане в нагоді для започаткування власної ініціативи, яка залучить громадян та владу до вирішення нагальних проблем вашої громади.
м. Рівне
24 червня у Рівному пройшов тренінг «Взаємодія громадян з владою». Тренери Інституту «Республіка» Наталія Головач та Олександр Журик навчали рівнян, як співпрацювати з владою через використання інструментів взаємодії, а саме шляхом подання запитів на інформацію та звернень до депутатів. Під часу заходу учасники дізнались, що таке запит на інформацію та звернення до депутата, їхні основні складові написання, практикувалися у написанні запитів та звернень щодо вирішення конкретних проблем, з якими зіштовхувалися.
«Тренінг корисний тим, що наближений до буденних проблем, з якими зіштовхуються громадяни щодня і націлений на те, щоб направити учасників в необхідне русло для вирішення їхніх питань, заручившись інструментами впливу», – розповідає координатор ВІ «Активна Громада» в м. Рівне Наталія Малиновська.
Окрім вивчення інструментів взаємодії таких як запит на інформацію та звернення до депутатів, присутні поспілкувалися і щодо питань про інші види взаємодії з владою, як їх можна використовувати. Практичне написання запитів на інформацію та звернень до депутатів – пройшло в дружній атмосфері та з палкими дискусіями щодо обраних учасниками тем.