У Києві біля Головпоштамту відбулося дійство, приурочене Дню Конституції України.

Інститут «Республіка» та ВІ «Активна Громада» провокували під час акції громадян на вулиці та закликали свідомо використовувати своє право вибору.

_DSC0053

За дві години участь у дійстві взяли близько ста киян і гостей міста, з них 46 підписало петицію на підтримку Виборчого кодексу. Він передбачає зміну виборчої системи та можливість впливати на порядок кандидата у партійному списку.

_DSC0062

Під час дійства громадяни мали обрати один з подарунків, які символізуватимуть обіцянки від політиків.

  • 1-ша коробка – з гаслом – «Економічне покращення» – всередині лежали надкушені яблука;
  • 2 коробка – «Добробут кожній родині» – всередині – дірява пара шкарпеток;
  • 3 коробка – «Комунальний рай» – наповнена дровами;
  • 4-та «Коробка без корупції» – а лежали в ній копійки;
  • 5 коробка – без гасла, наповнена була приємними сюрпризами з позитивними побажаннями.

_DSC0063

«Ці красиві подарунки символізують гучні обіцянки політиків, які в реальності не мають нічого спільного з діями. Наша акція-провокація націлена актуалізувати питання права голосу та свідомого вибору, адже невдовзі вся країна обиратиме склад парламенту. Люди  в більшості одразу обирали один з подарунків, не запитуючи про вміст. Ми показували їм, шокували і вели діалог про те, що варто звертати увагу не на слова. Варто аналізувати, достукуватися до правди і шукати тих, хто робить, а не лише говорить», – пояснює Олександра Гліжинська (Скиба), організаторка акції, керівниця проектів Інституту «Республіка», тренерка, коуч.

_DSC0151

Що ж обирали українці цього разу на наступні п’ять років? – Найпопулярнішим «подарунком» було – економічне покращення. Далі – добробут у кожній родині. А після діалогу, учасники все ж таки знаходили п’яту коробку без гасла і отримувати солодкі побажання на майбутнє. Лише 7 учасників одразу відкривали коробки і перевіряли вміст, а лише потім говорили про свій остаточний вибір.

_DSC0125

Також половина охоче долучилося до підписання петиції на підтримку Виборчого кодексу. Закрита коробка символізує закриті партійні списки: не можна напевно знати, що всередині – хто саме потрапить у парламент. А відтак, громадяни часто не хочуть реалізовувати своє право вибору.

_DSC0160

«Я в шоці, там гнилі яблука. От вам і економічне покращення. Мене насправді здивував вміст. А коли організатори пояснили, я зрозумів свою помилку. Треба бути більш обізнаним і менше звертати увагу на яскраву обгортку. Дякую вам, що підіймаєте такі важливі теми. І звісно я підписав петицію, адже хочу знати, кого обираю», – поділився враженнями учасник акції Ярослав Лазаренко.

Акція паралельно проходить у 25 містах у різних куточках України.

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».