Влада прийняла остаточне рішення за результатами публічної консультації щодо облаштування Ярмарку на пл. 700-річчя

Минуло 7 місяців після завершення публічної консультації в Черкасах. На обговорення було винесено питання: «Де має бути облаштований Ярмарок на пл.700-річчя в місті Черкаси?» Участь у публічні консультації взяло 387 осіб, з яких 234 особи, а це 60,5%, підтримали варіант – перенести на нове місце й облаштувати ярмарок між двома будівлями Черкасиміськгазу.

Та цьому передував тривалий період погоджень і зустрічей. Заступниця міського голови Людмила Бордунос відвідала Форум з публічних консультацій у Хмельницькому, на якому вона ближче познайомилася з новим інструментом і дізналася про досвід  консультацій інших міст. Після цього було підписано меморандум про співпрацю між нею, як в.о. міського голови та Інститутом «Республіка». Коли виникло питання з площею – пані Людмила написала пост у Фейсбуці щодо того, чи готові громадські організації підтримати її у проведенні публічної консультації. Координаторка ВІ«Активна Громада» Марина Гур’янова і ГО «Молода Черкащина» швидко відрегагували. Так було прийнято рішення запустити сумісну публічну консультацію з цього питання.

ПК Черкаси, конф

За словами активістки, після оприлюднення результатів консультації з громадськістю питання двічі виносилося на засідання виконкому. Було прийнято рішення перенести Ярмарок зі стихійного місця розташування на нове, обладнавши його попередньо зручним, красивим та відповідним до санітарних норм обладнанням. У результаті публічної консультації – облаштовувати Ярмарок будуть на тому місті, яке підтримували містяни, а саме, між двома будівлями Черкасиміськгазу.

Але на цьому історія не завершується. Нещодавно міська рада прийняла рішення прийняття Положення «Про публічні консультації» з внесенням відповідних змін до Статуту міста.

ПК Черкаси

– Результатом я задоволена. Перший крок зроблено. Відносно додаткових результатів, – то на початку червня 2019 року, тобто через 6 місяців після організації ПК міською радою було оголошено про повну реконструкцію пл. 700-річчя. На мою думку, саме проведенням публічної консультації було привернуто увагу до того, як жахливо на сьогодні виглядає площа. Ми проводили і соціологічні опитування додатково поруч з он-лайн та смс голосуванням, і відео опитування, розповсюджували відеосюжети, ходили на ефіри. Плануємо ініціювати ще одну публічну консультацію щодо того, якою її бачать саме містяни. Бо такі рішення мають прийматися спільно з мешканцями. Тим більше, що 4 червня також на сесії міської ради Черкас депутати проголосували за Положення «Про публічні консультації». Я входила в робочу групу з розробки цього положення. І вважаю це проривним результатом, який підкріплює рух у правильному напрямку, – підсумувала Марина Гур’янова.

Нагадаємо, що публічні консультації – це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Публічні консультації впроваджують в межах проекту «Задай курс владі», що реалзовується в 30 містах по Україні.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).