Статут-комікс перш за все орієнтований на школярів та студентів, які не полюбляють читати об’ємні документи.

Першу частину видання коміксу в стилі манга «Статут Хмельницького» презентували 1 лютого. Над його створенням автори проекту працювали протягом двох місяців. Як зазначила керівник проекту, менеджер проектів Агенції сталого розвитку Анастасія Підганюк, ідея зробити подібний статут в коміксах виникла ще рік тому.

Хмельницький АГ

«Ми максимально скоротили текст у нашому статуті, щоб він був легкий для сприйняття дітей. Подали інформацію у вигляді діалогів, створили цікавих персонажів, щоб зацікавити молодь. Японські комікси зараз популярні серед молодих людей», – сказала Анастасія.

Ілюстрації в коміксі малювали двоє художників. Персонажів створила хмельницька художниця Таїс Яневич, а помістила їх у наше місто художниця з Кам’янця-Подільського Діана Корній.

«Чому виникла ідея створити статут у коміксах? Статут – один з основних документів міста. Якщо взяти весь статут – це досить масивний документ. Для звичайного підлітка він надто складний. Тому ми вирішили вибрати основні моменти з нього. Ми взяли інформацію, коли утворилося наше місто, які у нього є міста-побратими, наші символи. Спеціально виділили інструменти громадської участі», – додала координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в Хмельницькому Юлія Мазур.

Хмельницький АГ 1

Видання отримають хмельницькі школярі та студенти. «Організуємо конкурси-вікторини «Наше місто», щоб зацікавити школярів. Там будемо роздавати їм ці статути. Частину примірників передамо в міську раду, щоб далі вони передали випускникам», – каже Анастасія Підганюк.

Джерело: Ye.ua

За словами організаторів, творча група припиня свою діяльність. Надалі активісти знову будуть проводити цікаві заходи для студентів, школярів, молоді міста, на яких безпосередньо поширюватимуть вже друкований комікс. На сторінці в Фейсбук – https://www.facebook.com/KhmelnitskyStatut/ ви можете знайти “Статут Хмельницького” в коміксах Манга у онлайн форматі. Щоб отримати ПДФ файл, звертайтесь у приватні повідомлення. А якщо бажаєте отримати друкований екземпляр – вас радо приймуть у приміщенні в ГО “Агенція Сталого Розвитку “АСТАР”.

Хмельницький АГ 2

Проект реалізовано за підтримки ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI)