Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період 30.06 – 07.07

с. Тарасівка (Київська область)

2 липня на території Тарасівської сільської ради відбувався пікет стосовно діяльності полігону твердих побутових відходів (ТПВ), участь в якому взяли жителі села та учасники «Активної Громади». У зв’язку з тим, що на полігон розпочалося вивезення ТПВ із м. Львова, активісти навколишніх сіл – Крюківщини й Тарасівки – перекрили автомобілями в’їзд та виїзд з Полігону ТПВ, який підпорядковується Києво-Святошинській раді. Під час акції протесту була висунута проста вимога: надати документи, які підтверджують правомірність діяльності полігону, та перелік договорів укладених Києво-Святошинським виробничим управлінням житлово-комунального господарства (ВУЖКГ).

Причина незадоволення сельчан у тому, що протягом багатьох років на заповненому вщент полігоні ТПВ періодично відбувалось загорання відходів. Нестерпний сморід розноситься найближчими селами, наближеними до полігону: Крюківщина, Тарасівка, Юрівка. Крім того, активісти підозрюють, що шкідливі речовини попадаючи в ґрунт  і такми чином відбувається забруднення поверхневих вод.

На вимогу активістів приїхало керівництво Києво-Святошинського ВУЖКГ на чолі з Юрієм Пономарьовим, який погодився надати всі документи щодо діяльності підприємства. Він також додав, що зараз проводиться перевірка з екології, після закінченню якої оприлюднять звіт.

2

3 липня відбулися збори жителів села за участю “Активної Громади” біля в’їзду на полігон ТПВ Києво-Святошинського району. Метою заходу стало написання до Києво-Святошинської райради звернення з переліком вимог, які, на думку активістів, представники влади мають негайно виконати.

4 липня “Активна Громада” взяла участь у засіданні комісії з питань ЖКГ Києво-Святошинської районної ради, на яку були запрошені керівництво Києво-Святошинського ВУЖКГ та активісти. Вів засідання заступник голови Києво-Святошинської Ради Однороманенко О. М.

13567167_731628136940539_5611094129099724459_n

Серед присітніх –  депутати районної ради, сільський голова Крюківщини – Кріпак А.П., сільський голова Віти-Поштової – Шульган Д.Ю., депутати Крюківщинської та Тарасівської сільської рад, представники Києво-Святошинського ВУЖКГ, члени громадських організацій та активісти.

Були зачитані вимоги активістів пікетування після чого відбулася гаряча дискусія. Результатом якої стало прийняття наступних рішень комісією з питань ЖКГ:
1. Надати всі документи, відповідно завірені, про діяльність Києво-Святошинського ВУЖКГ, які були названі в вимогах до 05.07.16 року включно.
2. Надати можливість активістам, спільно з журналістами «Правда тут», ознайомитись із структурою Полігону ТПВ Києво-Святошинського району та перевірити відповідність проведених заходів на полігоні ДБН та СанПіН, з можливістю документування та ведення відео та фотофіксації.
3. Києво-Святошинській раді направити листи всім органам місцевого самоврядування району з повідомленням про не прийняття Твердих Побутових Відходів Полігоном ТПВ Києво-Святошинського району, в зв’язку з порушенням законодавства України і провести переговори із іншими полігонами Київської області про вивезення до них ТПВ.

м. Чернігів

Спільними зусиллями «Активної Громади» Чернігова та місцевих волонтерів, які допомагають воїнам зони АТО вдалося домовитися про проведння громадських слухань у місті.

Відтак, 29 липня згідно з розпорядженням Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка відбудуться громадські слухання на тему: «Спорудження меморіалу Захисникам України і Героям Небесної Сотні та затвердження проекту реконструкції скверу імені Богдана Хмельницького». Вистражданому зібранню передувала низка перемовин та зібрань. Ще з січня поточного року за ініціативи волонтерів та активістів відбулися зустрічі, на яких обговорювалося облаштування міського парку та перенесення пам’ятнику Героям до центру міста.

Під час громадських слухань будуть обговорюватися важливі питання, а саме визначення місця встановлення Меморіалу Захисникам України і Героям Небесної Сотні, присвоєння нової назви площі, де буде розміщуватися Меморіал, визначення архітектурного напрямку та вимог до монументу. Також відбулося обговорення та затвердження макету реконструкції скверу імені Богдана Хмельницького. Найважливішим моментом в дискусії стане визначення розміру співфінансування: бюджет – громада (меценати).

 

м. Богуслав (Київська область)

7 червня у селі Побережка, Богуславського району «Активна Громада» на запрошення сільського голови Медвина повела зібрання, на якому активісти проінформували людей про аспекти процесу децентралізації влади. Участь у заході взяло понад 50 громадян, сільські голови, депутати сільських та районної рад.

11

Ключові питання, які ставилися під час зустрічі, стосувалися освіти (як функціонуватимуть школи і чи не закриють ці навчальні заклади?), медицини, фінансування та утворення бюджету (за яким критерієм розприділятимуться ресурси?). Мешканці цікавилися перспективами та наслідками добровільного об’єднанння. Гучні та емоційні обговорення зачіпали проблему вибору приєднання села: до Медвинської чи Богуславської територіальної громади. На зустріч також прибув голова районної ради, який під час свого виступу закликав сельчан не поспішати з об’єднанням та ґрунтовно обдумати дане рішення.

Наприкінці засідання присутні дійшли рішення, що невдовзі під час проведення сесії сільради буде розглянуто пропозицію активістів про створення об’єднаної громади.

 

30 червня активісти також провели зустріч в с. Щербашенці Богуславського району. Метою заходу стало інформування людей щодо основних аспектів реформи місцевого самоврядування.

Палкі дискусії виникли навколо питань щодо наслідків цього процесу, його впливу на формування бюджету і хто представлятиме інтереси простих громадян після децентралізації. У ході зустрічі думка селян розділилася: одні прагнули якомога більше дізнатися про децентралізацію та розпочати процес, інші ще ж сумнівалися щодо доцільності перерозподілу управління. У результаті, селяни домовилися про розгляд та обговорення та цього важливого кроку на черговому засіданні сільської ради.

5

 

м. Горішні Плавні (Полтавська область)

На честь 20-річного ювілею Конституції України 28 червня активісти організували та провели велопробіг вулицями міста. Учасники акції прикрасили своїх «коней» синьо-жовтими прапорцями, самі ж одягнули патріотичний одяг – вишиванки та футболкиз тризубом.

Стартувавши, активісти, ухвалили символічне рішення – 6
попрямувати до вулиці Конституції. Припаркувавшись на фінішному пункті, біля міського Палацу культури і творчості, учасники акції поділилися враженнями від велопробігу. З вуст Володимира Дмитренка – координатора «Активної Громади» Горішніх Плавнів пролунали привітання зі святом і заклик до громадян активніше брати участь житті міста. Він зазначив, що будь-які ініціативи й ідеї будуть радо сприйняті та вдало організовані. До розмови долучився й організатор велопробігу Дмитро Громов, який повідомив про ще кілька запланованих впродовж літа колективних велопрогулянок.

 

м. Черкаси

29 червня. Нещодавно Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко підписав розпорядження «Про утворення комітету стратегічного планування при міському голові». Стратегічний комітет утворений для проведення заходів та дій, спрямованих на розроблення Стратегічного плану розвитку міста Черкаси. До його складу увійшов і регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» – Сергій Слинько.

Над стратегічним планом розпочали роботу громадські активісти ще на початку поточного року. Згодом був організований загальноміський комітет, до складу якого ввійшли депутати міськради, чиновники, представники ГО, бізнесу, науковці, активні громадяни.

Нагадаємо, що впровадження стратегічного плану розвитку Черкас є першим пунктом меморандуму «Задай курс владі», що був презентований на першій сесії міськради та підписаний міським головою.