Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 05.04. – 12.04.

м. Зіньків, Полтавська обл.

5 квітня координатор «Активної Громади» Зінькова Лариса Мельник спільно із методистом Зіньківського районного методкабінету Любов’ю Благодир провели робочу зустріч. Із вчителями права обговорювали питання проведення в рамках проекту «Активна громада:право вибору» дебатного турніру серед учнівської молоді.

Активна Громада Зінькова

Лариса Мельник зокрема розповіла присутнім про порядок проведення турніру в районі і про подальшу участь у Всеукраїнському заході. Наприкінці зустрічі учителі вирішили обговорити дану пропозицію зі своїми учнівськими колективами, аби прийняти відповідне рішення. Адже метою дебатів є розвито ораторських здібностей, залучення молоді до виборчого процесу та просвіта молоді щодо виборчого законодавства в Україні.

  

м. Суми

5 квітня «Активна Громада» Сум завітала на ранковий ефір UA:Суми. Розповіли про дебатний турнір «Активна Громада: право вибору» та анонсували експертну дискусію з обговорення тем турніру. Також говорили про про попередні успіхи нашої команди «Бондаренко» на національних дебатах в рамках Форуму Активних Громадян. Не забули розповісти й про новий проект «Активна Громада: право вибору».

 

  

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

8 квітня в Обознівському будинку кудьтури відбулися збори місцевої громадської організації «Товариство Обознівських рибалок» за ініціативи представників «Активної Громади».

Активна Громада Обознівка

Учасники об’єднання займаються не тільки вирішенням природоохоронних питань, а й спонукають населення до активної громадської діяльності. Активісти пояснюють людям, що наразі необхідно діяти спільно й, таким чином, вирішувати широке коло місцевих проблем. У ході діалогу шукали шляхи взаємодії мешканців з депутатами місцевої ради. Троє з учасників зборів вирішили відвідати найближчу сесію місцевої ради та задати хвилюючі питання депутатам. А також запрошували користуватись інформацією з сайту Інституту «Республіка», де у розділі «ВПЛИВАЙ» кожен може знайти для себе інструменти та методи впливу на ситуацію.

  

 с. Тарасівка, Київська обл.

8 квітня на кінцевій зупинці 801 маршруту активісти провели інформаційну годину з метою підвищення політичної освіти громадян та їх можливостей впливу на місцеву владу.

Цього разу, представники «Активної Громади» консультували мешканців, як правильно написати звернення, інформаційний запит до органів влади, який порядок відкликання депутатів місцевої ради та сільського голови. Завдяки консультаціям та роз’ясненням законодавства громадяни отримали знання, які зможуть використати найближчим часом задля вирішення проблем на місцевому рівні.

Активна Громада Тарасівка10 квітня відбулися зустрічі членів «Активної Громади» з директором Стеллою Михайловою та вчителями Боярського навчально – виховного комплексу «Колегіум – ЗОШ І – ІІІ ступенів №3, з вчителями Боярської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2, з директором Катериною Мелащенко та вчителями Боярської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1, з директором Боярського коледжу екології і природних ресурсів Сергієм Кропивко та викладачами коледжу. Під час зустрічі було підписано Меморандуми про співпрацю, попередньо домовлено про проведення зустрічі з студентами та учнями та проведення дебатного турніру найближчим часом.

  

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

10 квітня біля скверу «Лебедине озеро» був проведений підготовчий брифінг для студентів-учасників міських дебатів в рамках проекту «Активна громада: право вибору» від Інституту Республіка. Сам захід відбудеться 12 квітня (середа) у приміщенні головного корпусу Кам’янець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка.

Активна Громада Кам'янець

Під час брифінгу студенти могли познайомитися між собою, почути про правила дебатів за британською системою проведення та задати запитання, які їх цікавлять. Почути більше про вибори та виборчу систему в Україні, її особливості та недоліки учасники могли завдяки стажеру кампанії «Активна Громада: право вибору» – Михайлу Будуровичу.

  

м. Богуслав, Київська обл.

Члени «Активної Громади» розширюють кордони для співпраці. Тому, 12 квітня представники Всеукраїнської ініціативи м. Богуслав відвідали захід – презентацію регіональної співпраці Реанімаційного Пакету Реформ, головними завданнями цієї роботи є намір РПР: сприяти коаліційній роботі та посиленню горизонтальних зв’язків на локальному рівні; передати методику та стандарти роботи РПР; спрямувати зусилля на вирішення місцевих проблем шляхом створення локальних дорожніх карт реформ; надати експертну, технічну, комунікаційну підтримки локальним ініціативам; посилити співпрацю між регіональними середовищами активістів, журналістів.

Активна Громада Богуслав

У заході взяли участь представники місцевих громадських організацій, місцевої влади, представники РДА, відділу культури, місцеві активісти.

  

м. Дрогобич, Львівська обл.

12 квітня в межах проекту «Велика Гаївка» з молоддю Дрогобича та прифронтових Авдіївки і Станиці Луганської свій захід провела й «Активна Громада» Інституту «Республіка». Майже 4 години виступів і дискусій, а відтак провели й міні-дебатний турнір.

Активна Громада Дрогобич 04

Директор центру волонтаріату Артур Деска своєю безпосередністю і щирістю «розігрів» аудиторію, розповівши дітям про те, що воно таке – волонтерство, чому важливе і чому потрібне. Відтак, радник міського голови з інформаційно-комунікаційних систем Стас Гайдер продемонстрував напрацювання в сфері е-демократії та е-врядування, які вже сьогодні працюють у Дрогобичі. Діти жваво діставали гаджети і по ходу розповідей-презентацій заходили в сервіси, ознайомлювались.

Радник міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас розповів молоді про те, що таке урбаністика та про можливості й інструменти активної громадської роботи «на результат».

Активна Громада Дрогобича

Завершилось дійство міні-дебатним турніром від «Активної Громади» на тему «Уряд має ввести квоту для молоді у виборчих списках». Адже в межах зустрічі учасники поговорили і на виборчі теми: чому важливо йти на вибори та робити свій вибір усвідомлено, не продавати голос і майбутнє. Активісти також обмінялися контактами та попередньо окресленими спільними напрямками роботи. дже знаєте чого хочуть діти-молодь у свої 15-16? Хочуть змін, концертів, турніків, парків, стадіону та чесної влади. Ви уявляєте – у 15-16 років! Отже, все в нашій країні буде добре!

 

  

м. Южне, Одеська обл.

12 квітня у м. Южному представники ВІ «Активна Громада» провели інформаційну годину на проспекті Миру.

Активна Громада ЮжнеУже традиційно активісти інформували людей про діяльність ініціативи, зокрема, про роботу, яка проводиться в рамках проекту «Активна Громада:право вибору».

Цього разу цікавилися в людей, які проблеми вони вбачають у місті, розповідали про інструменти, за допомогою яких громадяни мають можливість впливати на дії влади та можуть налагодити з нею діалог. Також говорили про важливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні задля поліпшення різних сфер життя.