1 серпня завершилися чергові публічні консультації щодо схеми облаштування мережі болардів на вулиці Собранецькій та організації руху транспорту на вулиці Олександра Довженка у вихідні та святкові дні. Результати спонукатимуть міську владу до подальших консультацій, методом громадських слухань та аналізу, надісланих пропозицій від небайдужих ужгородців.

Ужгородцям запропонували до обговорення альтернативні варіанти схеми облаштування болардів на вулиці Собранецькій. Болард – це вуличний стовп, бетонна напівсфера, тощо призначена для блокування проїзду та паркування автотранспорту, а також для розмежування газонів і пішохідних зон від доріг.

За результатами консультації думки розділилися:

  • за розміщення болардів з обох боків вулиці – 127 голосів;
  • лише з одного боку – 17 голосів;
  • тільки там, де ширина тротуару менша за 2 метри – 89 голосів;
  • за те, щоб взагалі їх не розміщувати – 55 голосів.

Всього участь взяло 288 ужгородців.

ПК УЖГ боларди

Таким чином, 233 із 288 ужгородців висловили свою думку щодо облаштування болардів. Враховуючи позитивну тенденцію підтримки проекту впродовж усього часу проведення консультацій, на одній із ділянок вулиці Собранецької експериментально вже змонтували ці напівсфери.

Також в ужгородців запитували «Яким чином організувати рух транспорту на вулиці Олександра Довженка з 10 квітня по 10 травня?». Добре збережені пам’ятки архітектури у поєднані із чудовим квітом сакури спонукають до фотосесій на вулиці Довженка о цій порі. Однак, це не дуже безпечно з огляду на жвавий рух транспорту.

У консультації взяло участь 160 громадян. Ужгородці висловили свої думки наступним чином:

  •  за заборону руху транспортних засобів у святкові та вихідні дні – 74 голосів;
  • за заборону руху транспортних засобів у святкові та вихідні дні о 8:00 до 17:00 – 30 голосів;
  •  проти будь-яких обмежень – 56 голосів.

Як бачимо, різниця між голосами тих, хто за обмеження руху і тих, хто проти таких обмежень незначна. Тому, швидше за все, у міській раді рішень наразі не прийматимуть щодо змін у організації руху транспорту на цій вулиці.

Разом з цим, адміністратори системи «Ваша думка» зафіксували прикрий випадок. Послідовно із системним інтервалом з однієї ІР-адреси було віддано 291 голосів за третій варіант публічної консультації, тобто за рішення про відмову від встановлення будь-яких обмежень руху на вулиці Довженка.

ПК УЖГ рух на вулиці

Тому ці голоси при аналізі даних не враховуватимуться. Система «Ваша думка» автоматично не блокує спроби накрутки голосів, але демонструє їх.

накрутка ПК Ужг

Нагадуємо, що публічні консультації – це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) спільно з Ужгородською міською радою.