Станом на 26 червня про свою депутатську діяльність згідно з даними, опублікованими на сайті Богуславської міської ради, прозвітувалося троє обранців з двадцяти шести кількісного складу.

Інші 23 депутати поки що не дотрималися положень ст. 16 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”. Закон говорить, що депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на  рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного  виборчого округу, об’єднаннями громадян.

а

Таким чином, з 8 партій представлених у раді, звіти про діяльність за 2017 рік на сайті міської ради опублікували: один з п’яти депутатів від партії “Рідне місто” та двоє з чотирьох депутатів від “Опозиційного блоку”. Депутати, які обиралися від БПП “Солідарність”, ВО “Свобода”, ВО “Батьківщина”, ПП “Сила людей”, ПП “Об’єднання Самопоміч” та Радикальна партія Олега Ляшка не оприлюднювали інформацію про свою депутатську діяльність.

Тож, на сайті Богуславської міської ради опубліковані звіти Олександра Чижевського, Руслана  Даценка та Анжели Даценко.  Інші 23 депутати, поки що не прозвітували про свою діяльність за 2017 рік.

В оприлюднених звітах обранці Богуславської міської ради написали про: роботу в раді, зокрема про відвідування сесій міської ради та членство в комісіях, відвідування засідань, про роботу на округах – звернення громадян та вирішення проблем по відповідних округах.

У даних, наведених в інфографіці, можна побачити, що найчастіше депутати займалися: поточним ремонтом дороги (5 загадок), благоустроєм прибудинкових територій (2), відновленням роботи бювету (2), спонсорською допомогою (2).

б2

У результаті аналізу депутатських звітів можна виділити наступні позитивні моменти: легкий доступ до звітів (розміщені на сайті міської ради), розподіл інформації на блоки ( “робота в раді”, “робота в окрузі”).

Варто зазначити, що крім звітів, оприлюднених на сайті міської ради, про діяльність ще п’ятьох депутатів від партій: “Сила Людей” (3 з 5), “Самопоміч” (1 з 2) та Радикальна Партія Олега Ляшка (1 з 3) регіональному координатору “Активної Громади” від Інституту “Республіка” вдалося знайти в ЗМІ. Про їх діяльність виборців було проінформовано у циклі сюжетів “Словом чи ділом?” в ефірі місцевої радіостанції “Богуслав FM”.

Однак, ці звіти Інститут “Республіка” не може зарахувати, оскільки для дослідження бралися лише ті дані, які відповідають вимогам чинного законодавства та здійснені у спосіб, передбачений ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

Запитання щодо даних можна надсилати за адресою: InstituteRespublica@gmail.com