З 64 депутатів звіти про свою діяльність за 2017 рік подали 45 депутатів (70,3%) Дніпровської міськради, станом на 26 червня 2018 року.

Найвищий відсоток подання звітів у депутатів від фракції «УКРОП» – 18 з 20 депутатів (90%). З них Сергій Шевченко набув своїх депутатських повноважень на початку грудня 2017 року, тому звіт не подавав. Далі за показниками йдуть фракції «Наш Край» – 7 з 8 депутатів (87,5%), «Солідарність» – 5 з 6 депутатів (83,3%), «Опозиційний блок» – 4 з 8 депутатів (50%), «За Життя» – 3 з 6 депутатів (50%), «Громадська сила» – 2 з 6 депутатів (33,3%), «Об’єднання «Самопоміч» – 1 з 3 депутатів (33,3%). Також 5 з 7 (71,4%) позафракційних депутатів подали звіти про свою діяльність у 2017 році.

Інфографіка відображає звітування депутатів у розрізі фракцій:

дніпро

Звіти депутатів місцевої ради висвітлюються у ЗМІ та публікуються на сайті Дніпровської міської ради у разі їх подання до департаменту забезпечення діяльності міської ради.

Діяльність депутатів поза межами ради можна поділити на декілька блоків: виконання доручень виборців, надання матеріальної допомоги, сприяння у реалізації цільових програм міської ради на виборчих округах, консультування мешканців з різних питань, сприяння в організації заходів, спонсорська та благодійна допомога.

Найбільш поширеними видами робіт, здійснених в межах Програми виконання доручень виборців депутатами Дніпровської міської ради на 2016-2020 роки є:

– ремонт із заміною вікон у житлових будинках (33 згадки),

– ремонт даху та покрівлі житлових будинків (32 згадки),

– закупівля інвентарю для навчальних закладів (30 згадок)

– ремонти під’їзів та ремонти фасадів житлових будинків.

Бюджет виконання таких робіт складає по 2 млн грн на рік на кожного депутата ради. Здійснюються такі роботи виконавчими органами та комунальними підприємствами міської ради за поданням депутатів. Однак не всі заплановані роботи затверджуються і проводяться (стосується частини опозиційних депутатів).

Матеріальну допомогу громадянам надає кожен депутат за рахунок міської ради. На це у бюджеті міста передбачається по 300 тис. грн на депутата на рік. Відповідно матеріальна допомога фігурує у звіті кожного депутата.

Варто зазначити, що не всі депутати вказують у звітах, скільки заяв та скарг від мешканців вони отримали, скільки питань вирішено, скільки громадян прийнято та скільки відкритих зустрічей з громадянами проведено, скільки депутатських звернень та запитів надіслано, які запити підтримані радою, автором яких проектів рішень був депутат та які з них підтримані.

Деякі депутати не вказують конкретні адреси виконання робіт. Переважна більшість депутатів у звітах не торкається теми виконання передвиборчих обіцянок (хоча за 2,5 роки депутатської діяльності вже встигли виконати певну їх частину).

Також в опублікованих звітах двох депутатів від фракції «Опозиційний блок» Олександра Сироти та Наталії Пилипенко не вказано, які саме з доручень виборців були виконані протягом 2017 року.

Показовим є те, що у Дніпрі, порівняно з іншими містами України, місцеві депутати приховують свою приналежність до політичних партій. Так, лише 4 з 45 депутатів вказали у звітах, що є членами політичних партій або позапартійними. Заслуговує на увагу той факт, що обласні партійні організації не володіють інформацією про членство у партіях депутатів міських рад. Місцеві осередки УКРОПу та Опозиційного Блоку відмовилися надати інформацію про те, хто з депутатів є членами партій, а хто – позапартійним.

Інфографіка відображає звітування депутатів у розрізі партій:

дн2

З безпартійних депутатів прозвітували 27 з 32 (84,4%), з членів партій: “Наш Край” – 4 з 4 (100%), УКРОП – 2 з 2 (100%), “Солідарність” – 5 з 6 (83,3%), “За Життя” – 3 з 6 (50%). Гірші показники у “Громадської сили” – 2 з 6 депутатів (33,3%) прозвітували про свою діяльність за минулий рік, “Об’єднання “Самопоміч” – 1 з 3 (33,3%), “Опозиційного блоку” – 1 з 5 (20%). Проте депутати ще мають нагоду подати свої звіти до міської ради.

Інформацію про приналежність депутатів Дніпровської міської ради було отримано від прес-служб партійних організацій, а також через контакти з депутатами та/або їхніми помічниками й з офіційного сайту Центральної виборчої комісії*.

Депутати, які поки що не прозвітували про свою діяльність за 2017 рік: Михайло Гороховський (фракція «Солідарність»), Юрій Акуленко, Олександр Купрієнко (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), Сергій Нікітін, Вадим Рублівський, Михайло Глікман (фракція «За Життя»), Віталій Верба (фракція «Наш край»), Ярослав Гивель, Наталія Луценко, Наталія Начар’ян, Людмила Селіванова (фракція «Опозиційний блок»), Загід Краснов, Катерина Збарська, Руслан Краснов, Станіслав Кушнір (фракція «Громадська сила»), Олександр Турчин та Анастасія Староскольцева (позафракційні). Микола Слободянюк (фракція «УКРОП») подав звіт про свою діяльність вже наприкінці липня, тому в аналізі його не враховували.

Цікавим є те, що деякі депутати ще не подали до міської ради звіти навіть за 2016 рік, а саме: Михайло Гороховський (“Солідарність”), Віталій Верба (“Наш Край”), Наталія Начар’ян, Людмила Селіванова, Ярослав Гивель, Наталія Луценко (“Опозиційний блок”), Загід Краснов, Станіслав Кушнір (“Громадська сила”).

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Не слід забувати, що невиконання депутатом зобов’язання звітувати є підставою для його відкликання, у силу положень ст. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад». А оскільки вже пройшов більше, ніж рік з моменту обрання переважної більшості депутатів, протягом якого було заборонено їх відкликати, то перші «ластівки», які не прозвітували, можуть втратити мандат.

* Якщо політичні партії, представлені у Дніпровській міській раді, вважають, що у зрізі по партійності міських депутатів у кількісних показниках є неточності – просимо про це повідомити координаторам Інституту “Республіка”.