У Южному стартує перша публічна консультація, у ході якої мешканці міста зможуть висловити свої думки стосовно вирішення проблеми відкритих пісочниць на дитячих майданчиках.

Публічна консультація – це простий та доступний інструмент громадської участі, за допомогою якого можна дізнатися, які бажання мають люди щодо вирішення тієї чи іншої проблеми, а також таким чином вплинути на прийняття рішень на місцевому рівні.

Варто зазначити, що 21 березня у Южному було підписано Меморандум про співпрацю між міською радою та Інститутом «Республіка». Згідно одного із пунктів Меморандуму Южненська міська рада підтримала впровадження у нашому місті такого інструменту громадської участі, як публічні консультації.

На першу Публічну консультацію винесено таке питання: «Як вирішити проблему відкритих пісочниць у м. Южному»

Варіанти відповідей:

  1. Демонтувати пісочниці взагалі
  2. Замінити відкриті пісочниці на закриті з дахом
  3. Залишити без змін

Yuzhne

«На дитячих майданчиках міста майже всі пісочниці відкриті, їх близько 20. Такі пісочниці небезпечні для здоров`я дітей, оскільки в Южному велика кількість безпритульних тварин. Це одна із найбільш актуальних місцевих проблем, вирішення якої має невизначений термін. Дворові тварини, а інколи і домашні улюбленці, постійно випорожняються у дитячі пісочниці. Те, що залишають після себе тварини, є дуже небезпечним для здоров`я людей. Діти, котрі граються в пісочницях, легко можуть занести шкідливого паразита в організм, або ж ту чи іншу інфекцію, яку залишив після себе котик чи песик. Тому дану проблему потрібно вирішити тим чи іншим шляхом, запропонованим у публічній консультації», – зазначила комунікаційна координаторка  ВІ «Активна Громада» у м. Южному Олена Коновалова.

Під час попередніх обговорень шляхів вирішення даного питання із мешканцями міста були озвучені всі варіанти відповідей. Частина громадян висловлювали бажання замінити відкриті пісочниці на закриті та при можливості кожного року замінювати пісок. Деякі наголошували на тому, що потрібно пісочниці прибрати зовсім,  поки є проблема великої кількості безпритульних тварин та байдужих людей у місті, котрі будуть забувати закривати пісочниці. Були й такі, котрі казали, що відкриті пісочниці можна залишити, просто треба ретельніше слідкувати за своїми дітьми, дотримуватись гігієни та при можливості вирішити проблему безпритульних тварин.

Тому, активісти спільно з владою вирішили запустити публічну консультацію. Вони сподіваються, що максимальна кількість жителів висловить думку щодо можливих шляхів вирішення даної проблеми.

Висловити свою думку зможе кожен южненець за допомогою платформи «Ваша думка»: надіславши СМС «8376(пробіл)номер відповіді, на номер 093-177-00-35 (вартість згідно з тарифом оператора), або за посиланням: https://vdmk.org/8376

Публічна консультація триватиме до 8 травня 2018 року включно.

Тож южненці, долучайтесь! Будьте активними! Зробімо наше місто більш безпечним та комфортним!

Примітка. Публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).