23 квітня у Львові відбулася публічна консультація щодо впровадження ліцензування лікарів.

В обговоренні взяли участь понад 80 лікарів, представників професійних асоціацій, адміністраторів закладів охорони здоров’я.

львов пк 1

Впровадження ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря, які сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів, адже такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх заінтересованих сторін.

львов пк 3

“Зміни, що ми впроваджуються, є необхідними для покращення медичних послуг. Разом з тим, вони неможливі без підтримки професійної лікарської спільноти. Нам важливо говорити, дискутувати та комунікувати з лікарями”, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський .

Учасники консультації також схвально ставляться до ідеї публічних консультацій, адже це ефективний формат обміну думками та професійними рекомендаціями щодо впровадження змін.

“Мені подобається така пряма та чесна комунікація між лікарями та МОЗ України. Представники МОЗ готові відповідати на гострі запитання та дискутувати на теми, які потребують обговорення – це надихає і підвищує довіру між лікарською спільнотою та Міністерством”, – зауважив лікар-терапевт, заступник начальника з медичної частини санаторію “Перлина Прикарпаття” Степан Пецюх.

львов пк 2

Найбільше обговорень під час дискусії було про орган, що прийматиме рішення про надання, подовження або скасування ліцензії: його формування, склад, критерії відбору. Також учасники консультації схвалюють кроки Міністерства в розвитку медичної освіти, зокрема впровадження безперервного професійного розвитку.

Сьогодні відбулася консультація в Ужгороді. Наступні консультації будуть в Рівному, Вінниці, Сумах, Харкові, Дніпрі, Черкасах, Одесі. Взяти участь зможуть лікарі з усіх сіл, селищ, міст, громад України.

Докладно про консультації: ТУТ.

львов пк 4

«Публічна консультація у Львові почалася із ранкового відвідування обласної лікарні. На ранковій нараді, представники МОЗ розповіли присутнім лікарям про суть ідеї з впровадження ліцензування. Після питань та відповідей, коли презентація скінчилась, лікарі між собою обговорювали отриману інформацію. Власне почув такий відгук, що нарешті до них приїхали, з ними говорили та ще й українською, хіба ж це можна порівняти з попередниками? Під час самого заходу, учасники були неймовірно активними. Без упину ставили запитання, давали коментарі, вступали у дискусії. Із залу лунали слова підтримки у здійсненні реформування старої системи, тому обговорення торкалось лише методів та основних принципів, як наприклад термінів перехідного періоду чи складу ліцензійної ради. Про те що лікарі дуже зацікавлені у даній публічній консультації свідчить ще й те, що майже всі вони залишились до завершення заходу», – говорить координатор мережі ВІ «Активна Громада» Віталій Гліжинський.

Примітка. Публічні консультації проводить МОЗ України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інститут “Республіка” та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF). Проведення консультацій стало можливим завдяки щедрій допомозі народу Великої Британії силами Департаменту з міжнародного розвитку Сполученого Королівства.