Новини,  поради та успішні історії від Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за період 13.04.2019 – 24.04.19

м. Черкаси

У місті відбувся Третій Регіональний дебатний турнір з політичних реформ від Інституту “Республіка”.  Організатором виступила ГО Інститут “Республіка”, фінансовим партнером – “McLaut”, а організаційними партнерами – Черкаський дебатний клуб, Молодіжний ресурсний центр та ЧДТУ.

черкаси дебати 1

Організаційні питання також вирішували координатори ВІ «Інститут «Республіка» Марина Гур‘янова та Руслан Травкін.

Суддями на дебатах були: Марина Бакланова, Максим Сергієнко, Ірина Семенова, Андрій Сивачук, Світлана Грушка, Володимир Панченко та Оксана Мелікова, повідомляють організатори дійства.

черкаси дебати 3

У дебатній битві зійшлися студенти трьох вищих навчальних закладів Черкащини – Черкаського державного технологічного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаського державного бізнес-коледжу. У загальному між собою змагалися 16 команд.

Команди проявили обізнаність, спираючись на проект закону Виборчого кодексу, ЗУ «Про вибори Президента України», дослідження з різних тем політичних реформ. Студенти дебатували щодо тем виборчої реформи, державного фінансування політичних партій, електронних декларацій.

черкаси дебати 2

У фіналі гра відбувалася за темою: «Ця палата має запровадити електронне голосування на президентських виборах». Інтелектуальні битви проводилися за британським форматом.

Переможцями третього Регіонального дебатного турніру з політичних реформ стали студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького – Єлизавета Циганик та Максим Попов. Саме вони представлятимуть місто Черкаси на Національному дебатному турнірі в місті Києві.

черкаси дебати 5

Також нагородили і кращого спікера Регіонального дебатного турніру-2019 – студента ЧДТУ Володимира Півненка.

“Усе наше життя пов’язано з тим, аби когось переконувати і щось доводити. Тому ми спокійно відносилися до процесу, адже нема нічого страшного в тому, щоб аргументувати свою думку”, – зазначив Володимир Півненко.

Присутніх на Регіональному дебатному турнірі нагородили сертифікатами учасників та чашками з відповідними написами. Суддів, активістів, помічників в інформаційному забезпеченні події також нагородили подяками організаторів.

черкаси дебати 4

“Радію з того, що мала честь та можливість організовувати Дебатний турнір між студентською молоддю Черкас вже вдруге поспіль. Знаю, наскільки важливо вміти відстоювати свою позицію, як в політичному житті, так і в бізнесі. Ми також вдячні за те, що цей турнір підтримав наш черкаський інтернет-провайдер “McLaut”. Це дало змогу провести турнір на високому рівні. До речі, звернулась з допомогою до трьох черкаських компаній, – не відмовив ніхто. Це говорить про те, що бізнес готовий долучатися до громадських ініціатив та підтримувати такі активності, як студентські та шкільні дебати”, – зауважила Марина Гур’янова.

***

Координаторка ГО «Інститут Республіка» Марина Гур’янова та голова Черкаської Молодіжної Ради Володимир Панченко підписали Меморандум про співпрацю.

черкаси мемерандум 1

«Ми об’єднуємо зусилля для розвитку молодіжної політики та громадянського суспільства в Черкасах. Надалі будемо проводити спільні тренінги, на яких навчатимемо молодь основам місцевого самоврядування, політичної системи в Україні та адвокаційним громадським ініціативам, – пояснив Володимир Панченко.

Метою Меморандуму є:

– виховання молоді з чіткою громадською позицією, сформованими поглядами та інтересами;

– розвиток та підтримка різних інтересів молоді, а також залучення її до участі у громадському житті;

– здійснення інформаційно-консультаційної діяльності;

– залучення молоді до прийняття владних рішень;

Активістка розповіла, що спільно з Черкаською Молодіжною Радою влаштовуватимуть різноманітні майстер-класи, лекції, демонстрації, форуми тощо, направлених на широкий спектр проблем у сферах нашого життя.

черкаси меморандум

Таким чином процес навчання для молоді буде ще цікавішим, і разом з нею активісти сприятимуть позитивним перетворенням у суспільстві та поширюватимемо прогресивні ідеї серед інших громадян. Адже майбутнє за перспективною молоддю!

***

м. Рівне

18 квітня, в приміщенні ГО “Час-Дій” NGO “Action Time” вдбулося чергове засідання Клубу «Активної Громади». Темою засідання було – «Е-інструменти. Що ми можемо дізнатися?».

рівне засідання 1

Під час зібрання присутні переглянули різні електронні ресурси, визначили, де можна знайти відповідь на питання, як і звідки в партій кошти та хто їх фінансує, скільки кожен громадянин сплачує щомісяця/щороку та за що? Як голосують та за які питання голосують «За», «проти» чи взагалі не підтримують депутати Верховної Ради України?

 Учасники розглянули ресурси «Золото партій» та «ПолітHUB» від Громадського руху «Чесно», RADA4YOU – Громадянської мережі ОПОРА, та ознайомилися з ресурсом «Ціна держави». Окрім цих ресурсів познайомилися з ресурсами де можна перевіряти інформацію – VoxChek та Слово і Діло.

рівне засідання

Друга частина засідання була присвячена темі – «Напередодні другого туру Президентських виборів: як не піддатися на маніпуляції, зробити самостійний вибір і не пошкодувати про це?».

Учасники шукали відповідей за допомогою серії коучингових рекомендацій від коуча, тренера, заступниці керівника Інституту “Республіка” Олександри Гліжинської.

***

Чергову інфогодину провела активістка «Активної Громади» Рівного Лілія Павленко.

рівне інфогодина

Під час інформаційної години спілкувалася з рівнянами щодо реформи політичних фінансів. Активістка запитувала: «Чи знають рівняни про реформу політичних фінансів та що чули про неї?»

 Розповідали містянам про особливості та важливість даної реформи та про Закон України, яким регулюється виділення державних коштів партіям, та які зміни передбачені даною реформою.

Жителі міста розповідали, що їм відома реформа і жваво обговорювали тему:

“Так, знаю про дану реформу, вважаю що це добре, що частину коштів партії отримають з державного бюджету, адже вони також і звіти подають, тому є можливість подивитися хто ще фінансує партії”.

“Чула про цю реформу, знаю що партії тепер звіти подають, і отримують фінансування з державного бюджету. Як на мене – це дуже добре, адже це зменшує зовнішній вплив на політичні сили”.

Довідково. Закон про фінансування політичних партій із державного бюджету — передбачає право політичних партій на бюджетне фінансування. Після прийняття Закону, з 2016 року, фінансування з бюджету отримують партії, які на дострокових парламентських виборах 2014 року подолали 5% бар’єр. Після наступних, чергових виборів до парламенту фінансування з державного бюджету матимуть партії, які отримають не менше ніж 2% голосів виборців.

***

м. Краматорськ

18 квітня комунікаційний координатор Ігор Бут провів чергову інфогодину на оновленій центральній площі міста.

Упродовж зустрічі, активіст розпитував містян, чи цікавляться вони результатами роботи міського голови та депутатів міської ради. Громадяни радо ділилися своїми думками.

краматорск інфогодина 1

«Необходимо установить крытые павильоны на остановках общественного транспорта в районе центральной площади; сделать освещение по ул.Академической в районе ДГМА; установить антивандальные лавочки вдоль тротуаров на центральных улицах города; начать бороться с омелой, которая все больше повреждает зеленые насаждения города; убрать «наркоманскую свалку» в заброшенном детском саде по ул.Б.Садовая».

«Реконструировать парк Юбилейный, сделать в городе пляж для купания. В целесообразность привлечения жителей к выбору цвета наружных фасадов домов сомневаюсь, могут превратить весь процесс в балаган, но как жителю центральной части мне бы очень не хотелось, чтобы дома покрасили в желтый (охровый) цвет».

краматорск інфогодина 2

А на завершення, Ігор анонсував заплановане на найближчий час звітування міського голови (уточнював, як часто, на думку городян, має звітувати голова) та цікавився, чи необхідно враховувати думку городян при визначенні кольорової гамми фасадів під час поточного ремонту будинків в історичних ареалах міста.

***

19 квітня комунікаційний координатор «Активної Громади Краматорська» Ігор Бут взяв участь у тренінгу із журналістики. Тема зустрічі –  права людини та гендерна рівність.

краматорськ гендер 1

Під час заходу, який проводився на території лісового готелю Шервуд, спікери познайомили учасників із сутністю та важливістю поняття «гендерна рівність». Розкрили найпоширеніші стереотипи щодо цієї теми.

краматорськ гендер 2

У ході заходу модератори показали присутнім приклади гендерної нерівності у засобах масової інформації та допомогли розібратися з основними ознаками «недискримінаційних» та «ненасильницьких» репортажів.

В процесі навчання координатор знайомився із учасниками та ведучими заходу, а презентував їм проекти, які реалізує Інститут “Республіка”.

***

м. Кропивницький

19 квітня на набережній річки Інгул регіональний координатор Анатолій Стоян продовжив низку зустрічей з громадянами. Головною темою для розмови було – участь громади у формуванні пріоритетів розвитку міста та здійсненні контролю за їх впровадженням. А також обговорення механізму публічних консультацій.

кропивницький 1

Містяни охоче йшли на діалог та висловлювали свої думки щодо цього.

«Ви наводите різну статистику проведених ПК в містах. Є лідери та аутсайдери. Прикро, що до одного й того ж механізму, маючи одні й ті ж владні повноваження та можливості різне розуміння та певний острах у влади: почути чого хочуть насправді люди», – розповів підприємець Михайло.

кропивницький іфногодина

«Приємно чути, що результати четвертої ПК, коли люди висловилися за те, щоб за кошти місцевого бюджету були висаджені липи були підтверджені діями міської ради. Адже в місті висаджено 265 лип», – зауважила студентка Наталія.

Була внесена пропозиція: розглянути на наступній ПК питання: які об’єкти мають бути на набережній річки в Кропивницькому?

За результатами публічних консультацій дві особи виявили бажання допомагати в залучені містян до участі в наступній ПК.