12 липня у Скадовській міськраді відбувся регіональний форум «Синергія влади і громади – можлива?/!», який націлений налагодити діалог між виборними особами та громадянами.

Шукали шляхи порозуміння дві різних за назвою, проте не за ціллю, сторони та визначали, які методи співпраці приносять найбільшу користь для розвитку міста та країни в цілому?  Відповіді на ці запитання шукали експерти, представники місцевої влади та органів самоврядування, громадські активісти під час форуму в рамках Проекту «Активна Громада: право вибору».

Активна Громада Скадовськ форум

Форум «Синергія влади і громади – можлива?/!» ставив на меті налагодити діалог між представниками влади та громадянами шляхом обговорення спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому. Заступник голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба та координатор  «Активної Громади» в м. Скадовську Валентина Пономаренко підготували кількісний та якісний аналіз звітів депутатів з різних регіонів і розповіли про тонкощі такої, здавалося б на перший погляд, легкої справи.

Активна Громада у Скадовську

Більшість присутніх погодилися, що депутати повинні звітувати, ось тепер в Скадовську думають в який спосіб. Також учасники форуму змогли долучитися до обговорення результатів дослідження Інституту «Республіка» та дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень»: всеукраїнський та місцевий розріз. Його представив координатор проектів Інституту Віталій Гліжинський. Кожен учасник мав змогу поставити запитання до експертів та представників влади, висловити своє бачення ефективності взаємодії між виборними особами та громадянами. 

Активна Громада Скадовська

Між гарячими дискусіями були і приємні моменти: міський голова Олександр Яковлєв відзначив переможницю творчого конкурсу, активістку, молодого педагога з образотворчого мистецтва Скадовького ОЗ СНВК «Академічна гімназія» Анастасію Шушковську цінним подарунком за перемогу в ілюстраційному конкурсі «Мій голос має значанне тому, що…»

Також Голова міста наголосив на важливості проведення форуму: «Складно утримати зв’язок влади з громадою без таких зустрічей, – зазначив міський голова Олександр Яковлєв. – Вони спонукають владу прислуховуватися до думки громади».

Активна Громада Скадовськ

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується в 24 місцях України, за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).