13 липня на факультеті економіки та менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету (ЦНТУ), відбувся тренінг “Взаємодія громади з владою”. Захід пройшов за сприяння декана цього факультету та депутата Кіровоградської міської ради Володимира Зайченка.

Активна Громада у м. Кропивницький

Організаторами, спікерами й модераторами заходу були Ольга Ємець та Анатолій Стоян – представники Всеукраїнської кампанії “Активна Громада: право вибору” Інституту “Республіка”. Під час тренінгу учасники ознайомилися з повноваженнями та функціями публічної влади та її посадовими особами. Присутні розглянули діяльність місцевих депутатів та інструменти громадського впливу на прийняття рішень. Серед багатьох проблем, які нині турбують громаду Кропивницького (погана екологія, стан доріг, транспорт), обрали для обговорення та презентацій одну: як допомогти братам нашим меншим – безпритульним собакам.

Активна Громада Кропивницького

У ході навчання присутнім були запропоновані інструменти та цільові аудиторії, яких потрібно залучати задля досягнення мети:

  • створення комфортних і таких, що виключають жорстокість, умов для життя людей та гуманного середовища для існування тварин;
  • зниження соціальної напруги і рівня конфліктогенності, викликаних ситуацією з безпритульними тваринами,
  • запобігання поширенню жорстокості;
  • впровадження в суспільну свідомість стандартів гуманного ставлення до живих істот.

Активна Громада Кропивницький

За результатами тренінгу було вирішено подати свої пропозиції щодо міської програми поводження безпритульними тваринами.

Примітка. Тренінг відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.