Чи вдалося  порозумітися двом різним за назвою, проте не за ціллю сторонам – владі  та громаді? Які методи співпраці приносять найбільшу користь для розвитку міста та країни в цілому? – Представники місцевої влади та громадські активісти шукали відповіді на запитання під час Форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!»

14 липня відбувся регіональний форум, під час якого політичні експерти, представники місцевої влади та ОМС, громадські активісти та активні громадяни  шукали ефективні методи взаємодії.

Регіональний Форум «Синергія влади і громади – можлива?/!» мав на меті налагодити зв’язок між представниками влади та громадянами шляхом діалогу і обговорення подальших спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому.

Під час заходу в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» відбулося представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз). Також експерти презентували дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень».

Активна Громада Богуслав форум

«Налагодження комунікації необхідне на всіх рівнях, а не лише на місцевому. Це може допомогти підвищити довіру до влади та активізувати громадян», – зазначив Юрій Середа, юрист Інституту «Республіка».

У ході контент-аналізу звітів депутатів Богуславської міської ради були виокремлені місцеві проблеми, які найчастіше заслуговували на увагу депутатів. Також була сформована загальна тенденція звітування депутатів у Богуславі. У звітах простежується намагання подати інформацію щодо участі на пленарних засіданнях сесій та комісій ради, кількості проведених зустрічей та поданих звернень і запитів. Також міститься інфомація про кількість складених актів обстеження, характеристик й довідок, поданих проектів рішень.

Слід зазначити, що майже усі звіти не повністю відповідають вимогам положень ст. 16 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» в частині наповнення, оскільки в них не відображені складові, передбачені ч. 2 вказаної статті.

Окрім того, майже у всіх звітах відсутня інформація щодо роботи депутатів у виборчому окрузі, щодо прийнятих радою та її органами  рішень, про хід їх виконання,  про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу. Відтак, частина інформації, що повинна була би бути висвітлена у звітах депутатами, не була відображена, що унеможливлює проведення подальшого контент-аналізу звітів депутатів Богуславської міської ради.

АГ Богуслава Форум

До дискусії та обговорення досліджень долучилися депутати Богуславської міської ради, районної ради, керівник та головний спеціаліст виконавчого апарату Богуславської районної ради.

У свою чергу помічник регіонального координатора ВІ «Активна Громада» у м. Богуслав Олексій Рєпік зауважив: «Загалом, подібні заходи і є одним із найдоступніших та найдієвіших засобів комунікації між владою та громадянами. Проте, нам потрібен більш чіткий алгоритм налагодження комунікації і план спільних дій після неї».

Протягом Форуму учасники обговорили те, яких змін та успіхів може досягнути громада, якщо буде налагоджена правильна конструктивна та взаємна комунікація з владою. А представники влади переконалися у важливості врахування думки громадян, які готові втілювати ідеї та ініціативи в життя, аби змінювати свій куточок та країну в цілому на краще.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Богуслав Ращенко Анастасія Сергіївна, телефон: 063 129 77 40, e-mail: anastasiia.rashchenko@gmail.com