22 червня у приміщенні Благодійного фонду «Допомога Україні» представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному провели тренінг на тему: «Партії: що про них варто знати?».

Організатори заходу мали на меті обговорити суть та ідею політичних партій, поглибити знання  щодо створення та діяльності партій в Україні й за кордоном для порівняння.

Клуб АГ Южне (2)

Учасники тренінгу познайомилися з історією політичних партій, особливостями формування та умовами виникнення сучасних масових партій. Детальніше про тематику, яка була представлена у ході заходу розповідає комунікаційна координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Южному Олена Коновалова:

«Подібні заходи ми проводимо не вперше. Питання, які ми обговорюємо є актуальними, особливо перед виборами у даному випадку. Цього разу розповідали людям про політичні партії. Обговорили, які існують види виборчих систем та виборчих списків, ознайомились із особливості виборчої системи та державного фінансування в Україні та у країнах Заходу для порівняння».

Окрім теоретичних знань, учасникам заходу були запропоновані практичні завдання, зокрема: можливість створити свою «ідеальну» партію та зобразити «свого» виборця. Також за допомогою вправ вони визначали переваги та недоліки запропонованих  джерел фінансування політичних партій.

Клуб АГ Южне (3)

«Було б добре передати наші напрацювання деяким кандидатам, депутатам місцевої та Верховної Ради України, аби вони звернули увагу на побажання від звичайних людей, на наше бачення «ідеальної» політичної партії та їхньої програми. Звичайно, чогось ідеального ми не прагнемо. Нам хоча б мати достойну заробітну плату та пенсію, мир у країні та спокійне життя. Було б добре, аби наші обранці більше думали про людей, а люди у свою чергу не мовчали, не були байдужими, а також підвищували свій рівень культури» – наголосила учасниця заходу, мешканка м. Южного Лілія.

До того ж у другій частині заходу громадяни були ознайомлені із ресурсом RADA4YOU громадянської мережі «ОПОРА». Учасники дізналися, як голосують  депутати Верховної Ради, а також переглядали, хто фінансує політичні партії за допомогою сайту «Золото партій» від Громадського руху «Чесно».

Клуб АГ Южне (1)

Клуби «Активної Громади» у містах – комунікаційний майданчик для обговорення ідей щодо розвитку міст та їх впровадження, отримання нової інформації про реформи, просвіти та залучення громадян до політичних рішень на місцях.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».