19 червня відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти з Краматорська, Донецької та Луганської областей. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть лікарі.

ПК Краматорськ (4)

Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

Впровадження професійного ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря, які сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів. Такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

ПК Краматорськ (2)

– Дуже цікаво для практикуючого лікаря спілкуватися безпосередньо з представниками МОЗУ. Я отримала відповіді на всі питання, які мене цікавили. Звичайно, все нове важко сприймається, але позитивні зміни – це на краще.  З новим ліцензуванням лікарі отримають можливість проходити стажування і відвідувати міжнародні конференції. Правда, є і такі лікарі, у яких відсутнє бажання дізнаватися нове. Відповідно, вони мабуть будуть відходити від професії, а кращі будуть залишатися. Головне, щоб ці зміни вплинули на саморозвиток і рівень знань лікарів, – зауважила Олена Гребнєва, лікар-отоларинголог і реабілітолог, заступниця головного лікаря з лікувальної справи Донецького національного медичного університету.

Медичним фахівцям, які не змогли особисто взяти участь в публічній консультації, Міністерство пропонує висловити свою думку через онлайн-анкету за посиланням.

Консультації проводилися в усіх регіонах україни з квітня по червень 2019 року. Завершальною публічною консультація стала в Краматорську.

ПК Краматорськ (1)

Олександр Педенко, лікар-педіатр, заступник управління, начальник відділу Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА поділився, що нова форма публічної консультації його зацікавила.

– Формат даної консультації просто чудовий. Його потрібно помножувати, знаходити можливості та частіше проводити. Чим більше міністерство буде напряму спілкуватися з лікарями, тим ефективніше реформа буде впроваджуватися на місцях.  Сама ж концепція ліцензування доволі дискутабельна. Ліцензування допоможе зробити відсів нерадивих лікарів. Але з іншого боку, на мою думку, ліцензування без страхової медицини – та сама акредитація, тільки по-іншому. Якщо ми введемо страхову медицину, тоді ліцензування вийде на кращий рівень. Лікарі самі будуть зацікавлені у тому, щоб отримувати більше знань, – додав пав Олександр.

За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, який буде враховано під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.  Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).