У селі Тернова, що на Харківщині, завершилася перша публічна консультація

У результаті публічного обговорення мешканці вирішили, що на місці пустиря мають облаштувати парк відпочинку. Ініціатором проведення публічної консультації виступила голова Введенської селищної ради – Ганна Геращенко.

Публічна консультація тривала з 25 липня по 30 серпня. На обговорення виносилося  питання:

Що на Вашу думку потрібно зробити на місці пустиря у с. Тернова, вулиця Центральна (пустир навпроти школи)?

  1. Парк з озером;
  2. Парк відпочинку;
  3. Туристичний кемпінг;
  4. Ярмаркова площа.

Впродовж місяця координатори ВІ «Активна Громада» разом із представниками селищної ради, проводили першу публічну консультацію. Вона стосувалася питання розбудови інфраструктури в сільській місцевості. Нашим завданням було допомогти спільноті впровадити нові методи впливу громадян на рішення, що приймають органи влади на місцях. Важливо було започаткувати дану ініціативу та зробити все, аби вона стала одним з повсякденних механізмів впливу мешканців на владу. Жителі висловлювали свою думку переважно надсилаючи смс на телефон, а також заповнюючи анкети, – розповідає Олександра Щукіна координаторка проекту.

В онлайн-конультації взяло участь 46 жителів села Тернова. Більшість з них проголосували за 2 варіант: “Парк відпочинку”.

За результами проведення публічної консультації, питання стосовно розбудови парку буде винесене на розгляд сесії депутатів селищної ради. У межах прийнятої депутатами програми розбудови громадських пустирів, під яку відповідно закладається фінансування.

69928048_673421756477106_1096155935467896832_n

– На мою думку, це непоганий результат. У сільській місцевості люди, особливо влітку, зайняті більше своїми господарськими клопотами та не цікавляться суспільно-значущими питаннями. Однак, ми побачили досить активну зацікавленість серед молоді і людей середнього віку долею пустиря. Люди активно коментували дану ініціативу у фейсбук на сторінці Введенської селищної ради, а згодом, скористувалися новими можливостями для висловлення власної думки. Це новий та унікальний механізм для нас. Ми вдячні організаторам даного опитування за технічну та методичну підтримку. Будемо раді й надалі проводити опитування з соціально-значущих питань для наших громадян. Це мусить стати постійною практикою, – розповідає голова Введенської селищної ради Ганна Геращенко.

Нагадаємо, на місці пустиря, перед школою, в селі Тернова, до другої Світової війни було кладовище. Уже в 1960-х роках тут був організований спортивний майданчик. Пізніше, мешканці на загальних зборах зголосилися побудувати на частині пустиря церкву. Там був залитий фундамент, але через брак коштів, будівництво припинилося.

За додатковою інформацією звертайтеся до Олександри Щукіної тел. (063) 1111-009, регіональна комунікаційна координаторка ВІ «Активна Громада».

Публічна консультація – це інструмент прямої демократії за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання.  Результати публічної консультації будуть винесені на обговорення під час прийняття рішень місцевою владою.

Примітка. Публічні консультації проходять у межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).