19 листопада в рамках презентації посібника «Інструментарій для громадян» у Зінькові відбулася неполітична вистава «Один в полі не воїн» за участі школярів та місцевих активістів.

У заході взяли участь заступник голови ВГО «Інститут Республіка» Олександра Скиба (м. Київ), мережевий координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Віталій Гліжинський (м. Київ), керівники громадських організацій Зіньківського району та пересічні громадяни. Модератором заходу була координатор «Активної Громади» в Зіньківському районі Лариса Мельник.

zinkiv001

Під час вистави, на противагу улюбленому українському прислів’ю «Моя хата скраю», діти в ігровій формі нагадали присутнім дуже правильне і незаконно забуте – «Один в полі не воїн». Адже тільки разом люди можуть досягти таких змін, які важко здійснити поодинці.

На сьогодні, керівники громадських організацій відчувають велику проблему  в пасивності своїх співгромадян, у залученні їх до лав однодумців. Посібник, який презентували активісти, дає відповіді саме на такі запитання: чому пересічним громадянам варто брати участь у політичних процесах? як залучати громадян до суспільної активності?

znkiv00

Час гучних, але пустих гасел уже минув, і це добре. Організації громадянського суспільства повинні надихати українців брати безпосередню участь у прийнятті рішень та допомогти їм усвідомити свою роль у реформуванні власної країни, – зауважила регіональний координатор «Активної Громади» Лариса Мельник.

Натхненні виставою, учасники заходу ділилися своїми історіями співпраці із владою і алгоритмами вирішення місцевих проблем. Важливо, що усі погодились – разом працювати ефективніше! Учасники дійшли висновку, що активність та участь громадян має розвиватись в геометричній прогресії, і що кожен повинен долучатися до активних дій на благо свого міста та своєї країни!

Одразу ж на заході активістки оголосили про збір підписів під петиціями на вирішення проблем громади. А наприкінці, кожен з присутніх також отримав посібник «Інструментарій для громадян».

Примітка. Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем та підтримки впровадження реформ в Україні, зокрема місцевого самоврядування. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО “Інститут Республіка”.

Контакти: Координатор «Активної Громади» в Зіньківському районі Лариса Мельник, тел.: 066 772-42-75