Ексклюзивне інтерв’ю з Тернополя, секрети успіху громадських діячів, відверті думки учасників, провокативні коментарі – це все перший дебрифінг у Черкасах

15 листопада в м. Черкаси відбувся дебрифінг на тему: “Громадська активність як шлях до особистого успіху”, організаторами якого були ВГО “Інститут Республіка” та Східноєвропейський університет економіки і менеджменту.

Зауважимо, що захід із використанням такого інтерактивного методу, як дебрифінг,  у місті було проведено вперше.

Загалом участь взяли близько 60 учасників, серед яких були, як студенти СУЕМу, так і викладачі, активісти, небайдужі жителі міста та представники різних громадських організацій. Кожен намагався бути активним, задавати питання, коментувати, ділитися досвідом, за що наприкінці отримали корисні призи.

cherkasy01

Серед запрошених гостей-спікерів дебрифінгу була Олександра СКИБА – заступник голови Всеукраїнського громадського об’єднання “Інститут Республіка”, яка не лише презентувала вище зазначену громадську організацю, а й відверто поділилися власним багаторічним громадським досвідом з черащанами.

Черкаський велоактивіст Олексій БРАТЕНКОВ розповів про те, яку роль в його житті відіграє громадська діяльність та як його команді вдалося встановити  національний велорекорд.

cherkasy03

У свою чергу, мережевий координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” Віталій ГЛІЖИНСЬКИЙ у рамках заходу презентував аудиторії  посібник “Інструментарій для громадян”, який отримали всі учасники. Він містить зібрання найкращих практик, засвоєних уроків та успішних історій NGO Centre UA, Інститут “Республіка” та Громадянська мережа ОПОРА.  Координатор також висловив свої сподівання, що наведені приклади надихнуть учасників на ідею розпочати і власну ініціативу.

Родзинкою заходу було онлайн-включення та спілкування з громадськими діячами з м. Кропивницький та м. Тернопіль. Про свою діяльність і досягнення на Кіровоградщині розповів координатор “Активної Громади” Анатолій СТОЯН та побажав активним черкащанам також долучатися до вирішення суспільних проблем.  Ексклюзивне інтерв’ю учасникам дав і Рустам ЕРГЕШОВ, один із засновників та організаторів «Файного міста» — український музичний фестиваль під відкритим небом, який щорічно проходить в Тернополі та цього року увійшов в топ-10 найбільших літніх фестивалів країни. Він розповів і свою унікальну історію про те, з чого почалося його становлення як громадського діяча.

cherkasy02

Варто додати, що модератору заходу Сергію СЛИНЬКУ вдалося побудувати процес дебрифінгу, що базувався на взаємодії всіх учасників, та максимально “витягнути” цінну інформацію, націлити на підхід до вирішення проблеми з різних точок зору, і тим самим дати більше можливостей для самостійного вибору.

Учасникам заходу було продемонстровано, яким чином вони, звичайні громадяни, можуть впливати на вирішення проблем; надано знання про практичний досвід громадської діяльності; на прикладах показано, що активна життєва позиція – це шлях до особистого успіху. Саме такою була мета проведення дебрифінгу й організатори доклали максимум зусиль, аби її досягти.

Наприкінці, учасники поділилися своїми враженнями, зокрема, зазначили, що дебрифінг змотивував їх стати більш активними, долучатись до творення свого міста та своєї країни!

Примітка. Всеукраїнська кампанія “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем та підтримки впровадження реформ в Україні, зокрема місцевого самоврядування. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО “Інститут Республіка”.

Контактна особа – Лелюх Інна – помічник регіонального координатора Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” (ВГО “Інститут Республіка”), тел. 0976865731