Волинських представників влади й активної громади ознайомили з основами та законодавчим підгрунтям реформи місцевого самоврядування.

18 листопада у Верховній Раді України заступник Голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба та мережевий координатор проектів ВІ «Активна Громада» Віталій Гліжинський провели орієнтаційний семінар з децентралізації. Навчання було організовано в рамках візиту представників органів місцевого самоврядування, місцевої влади й активістів Волинської області до ВРУ. Метою семінару було донести інформацію про особливість, сучасний стан та перспективи реформи місцевого самоврядування.

Для початку експерти Інституту ознайомили учасників з організацією, її завданнями та методами діяльності, потім плавно перейшли до інформування щодо реформи. У своєму виступі Віталій Гліжинський коротко ознайомив присутніх з законодавчими основами – методикою об’єднання та особливостями впровадження реформи місцевого самоврядування.

15129848_1886038551609602_1303590265_n

Олександра Скиба ж наголосила на важливості участі громадян в процесі прийняття рішень на місцевому рівні та налагодження співпраці між владою та населенням. Також вона розповіла про етапи та подальші кроки громад після об’єднання: розробка стратегії розвитку, написання проектів та залучення інвестицій у громаду.

За її словами, громадяни часто не використовують всі можливості, якими вони наділені: місцеві ініціативи, бюджет участі, електронні петиції та збори громадян; а влада часто не приймає відповідних рішень для реалізації та впровадження цих можливостей.

Варто зазначити, що бажання населення об’єднуватися в громади – результат діяльності багатьох ланок. Семінар для волинських представників влади й активістів був організований за підтримки народного депутата Ігоря Гузя. А тісна співпраця громади з владою – це результат якісної роботи регіонального координатора ВІ «Активна Громада» в м. Луцьк Орисі Харитонюк.