Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 15.11 – 21.11
с. Обознівка, Кіровоградська обл.
15 листопада в с. Обознівка відбулась зустріч представників Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» з в. о. сільського голови Тетяною Терещенко. Для зустрічі активістам приділили досить часу, завдяки чому спільно вдалось обговорити широке коло питань, а саме:
1. Процес об’єднання громад;
2. Результати фінансової децентралізації для Обознівської сільської ради;
3. Можливість в подальшому працевлаштувати сімейного лікаря;
4. Реконструкція очисних споруд в с. Катеринівка;
5. Ремонт мостів;
6. Пасажирські перевезення.
У ході зустрічі Тетяна Терещенко запевнила, що створення спроможної об’єднаної громади є пріоритетним завданням для Обознівської ради. Також представникам «Активної громади» повідомили, що на вул. Маяковського до кінця 2016 року буде встановлено вуличне освітлення.
18 листопада активісти продовжили інформувати населення сіл Обознівка, Катеринівка про діяльність ВГО «Інститут Республіка» та залучати їх до озеленення рідного села. У ході зустрічей представники «Активної Громади» провели бесіди з приводу об’єднання громад та залучення громадськості до робочої групи при інвентаризації земель та інших ресурсів території Обознівської сільської ради.
Активісти також відповідали на запитання громадян стосовно процесу «децентралізації влади». Зауважимо, що наразі, триває озеленення сіл Обознівка, Катеринівка силами місцевих мешканців та громадських організацій. Цього разу партія зі 110 саджанців буде висаджена на території Обознівської ради протягом наступних трьох днів.
м. Черкаси
15 листопада в м. Черкаси відбувся дебрифінг на тему: «Громадська активність як шлях до особистого успіху», організаторами якого були ВГО «Інститут Республіка» та Східноєвропейський університет економіки і менеджменту. Зауважимо, що захід із використанням такого інтерактивного методу, як дебрифінг, у місті було проведено вперше.
Загалом участь взяли близько 60 учасників, серед яких були, як студенти СУЕМу, так і викладачі, активісти, небайдужі жителі міста та представники різних громадських організацій. Кожен намагався бути активним, задавати питання, коментувати, ділитися досвідом, за що наприкінці отримали корисні призи.
Модератору заходу Сергію Слиньку вдалося побудувати процес дебрифінгу, що базувався на взаємодії всіх учасників, та максимально «витягнути» цінну інформацію, націлити на підхід до вирішення проблеми з різних точок зору, і тим самим дати більше можливостей для самостійного вибору.
Учасникам заходу було продемонстровано, яким чином вони, звичайні громадяни, можуть впливати на вирішення проблем; надано знання про практичний досвід громадської діяльності; на прикладах показано, що активна життєва позиція – це шлях до особистого успіху. Саме такою була мета проведення дебрифінгу й організатори доклали максимум зусиль, аби її досягти.
м. Кропивницький
15 листопада про безоплатну вторинну правову допомогу регіональний координатор «Активної Громади» Анатолій Стоян розмовляв з начальником управління адмінпослуг Кіровоградської міської ради Антоном Шевченком. Під час зустрічі він повідомив, що правова допомога надається адвокатами за встановленими стандартами якості для захисту прав людини в суді за рахунок коштів державного бюджету України. Для цього в ЦНАПі міськради виділено кімнату №119 та встановлено графік роботи Центру правової допомоги: у понеділок, середу з 13:00 до 17:00, у вівторок, четвер та п’ятницю з 8:00 до 12:00.
Таким чином, чергову інфогодину активісти присвятили нагадуванню громадянам про їх конституційні права та гарантії, про можливість отримати безоплатну консультацію та захист в суді. Тематика інфогодини визначена не випадково, оскільки незабаром – 21 листопада День Гідності та Свободи в Україні. Утвердження і забезпечення прав та свобод людини є головним обов’язком держави,- записано в ст. 3 Конституції України. А от, як держава, через свої інституції, виконує цей обов’язок активісти запитували громадян. Переважна більшість відповіла, що не відчувають себе захищеним та такими, що володіють знаннями з права. Тому, радили громадянам скористатися можливістю отримати вторинну правову допомогу та мати активну життєву громадянську позицію з відстоювання своїх прав.
м. Луцьк
18 листопада у місті Нововолинську відбувся круглий стіл на тему: «Об’єднання територіальних громад: пошуки вирішення проблем», організований Асоціацією місцевого самоврядування Прибужжя.
У роботі круглого столу взяли участь:
– виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк,
– координатор Центру розвитку місцевого самоврядування Проекту ЄС “ULIT” Анатолій Пархомюк,
– консультант Офісу руформ Регіонального відділення Аоціації міст України Василь Гром,
– регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Орися Харитонюк,
– голова Зимнівської територіальної громади В’ячеслав Католик – голови сіл та селищ Іваничівського району Волинської області.
Під час заходу присутні говорили про процедуру формування спроможних територіальних громад, економічні аспекти формування об’єднаної територіальної громади та про труднощі роботи керівника територіальної громади. Основний меседж круглого столу вдалося донести: «Україна починається із кожного з нас, з наших вчинків. А децентралізаційна реформа – чудовий привід нарешті їх розпочати!»
м. Зіньків, Полтавська обл.
19 листопада в рамках презентації посібника «Інструментарій для громадян» у Зінькові відбулася неполітична вистава «Один в полі не воїн» за участі школярів та місцевих активістів.
У заході взяли участь заступник голови ВГО «Інститут Республіка» Олександра Скиба (м. Київ), мережевий координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Віталій Гліжинський (м. Київ), керівники громадських організацій Зіньківського району та пересічні громадяни. Модератором заходу була координатор «Активної Громади» в Зіньківському районі Лариса Мельник.
Під час вистави, на противагу улюбленому українському прислів’ю «Моя хата скраю», діти в ігровій формі нагадали присутнім дуже правильне і незаконно забуте – «Один в полі не воїн». Адже тільки разом люди можуть досягти таких змін, які важко здійснити поодинці.
м. Богуслав, Київська обл.
18 листопада представники «Активної Громади» відвідали Богуславський центр первинної медико-санітарної допомоги. Активісти поспілкувались з в. о. головного лікаря та працівниками медзакладу. Розповіли їм про реформи медицини в умовах децентралізації та про те, які зміни матимуть місце в медичному закладі при створенні Богуславської ОТГ. Громадяни отримали відповіді на запитання щодо переваг, можливостей та викликів, які з’являться після об’єднання.
Активісти також поширили роздаткові матеріали щодо інструментів участі, газету «Наші Вісті» та ознайомили присутніх з діяльністю Інституту «Республіка» та ініціативи «Активна Громада».
20 листопада представники «Активної Громади» розпочали втілення ідеї – донесення суті реформи з децентралізації влади людям похилого віку м. Богуслав. За час спілкування з людьми активісти з’ясували, що обізнаність у сфері реформування, зокрема, і політики загалом, дещо відрізняється у людей, які живуть у багатоповерхових будинках ближче до центру міста і в приватному секторі далі від центу.
Тому, вони поставили собі на меті це врівноважити і залучати до активної діяльності всіх громадян міста, незалежно від віку та місця проживання. Паралельно з інформуванням активісти роздали газету «Наші вісті» та підготовлені роздаткові матеріали щодо інструментів участі.
м. Тернопіль
19 листопада
У рамках щотижневих інфогодин Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» в місті Тернопіль спільно з інтернет-виданням «Терен» проводять опитування серед громадян. Цього разу мешканців міста запитували: «Які методи впливу на владу ви знаєте? Як часто Ви ними користуєтеся?»