У Житомирі відбувся флешмоб щодо прикрашання ялинок на пішохідній вулиці. Як виникла ініціатива та як спрацювала, – розповів координатор міста.

Ідея прикрасити ялинки в горщиках на єдиній пішохідній вулиці Житомира виникла за кілька днів до святкування свята Святого Миколая, у координатора  «Активної Громади Житомира»  Олексія Пронози, як продовження минулорічної Всеукраїнської креативної акції «Ялинка свідомості та активності» від  Інституту «Республіка».

житял1

Активіст розповів, що джерелом натхнення став перекидний календар «Активної Громади», в якому на сторінці грудневого місяця написано: «Любов до свого міста – це прикрасити його вулиці до свят». Отож, трохи поміркувавши, вирішив закликати містян долучитися до цікавої ініціативи:

«В соціальній мережі, я закликав житомирян зробити спільну гарну справу, а саме, прикрасити ялинки, що встановили КП «Зеленбуд» Житомирської міської ради: давайте до Дня Святого Миколая, всі дружньо розмістимо хоч по одній іграшці на зелених красунях (а їх 7) на пішохідній вул. Михайлівській і зробимо і собі, і гостям, а саме головне – це діткам, свято! Будьмо патріотами свого міста та долучимося до створення його святковості разом! Без партійних кольорів, без різниці віросповідання, без найменувань громадських об’єднань тощо! А просто як житомиряни, які готові об’єднатися в такій простій але приємній для душі ініціативі! Зробимо це щорічною традицією разом. Усі, хто долучиться, додавайте свої фото у мережу з хештегом #Я_творю_казку_у_Житомирі», – розповів Олексій.

житял2

На жаль, трохи перевершили себе… На День Святого Миколая там з’явилися десятки «мертвих» зрізаних ялинок, на що чимало житомирян досить негативно зреагували.

Ми ж рухаємося в майбутнє, де є чітке «так» ялинкам лише у горщиках, які після свят можна висадити у землю.  Отож охоче віримо, що нас почують КП «Зеленбуд», а коментарі обурених людей візьмуться до уваги при плануванні подібних речей в наступному році, – зауважує координатор.

Щодо активності містян, то за підрахунками активіста, не менш як сотня житомирян взяли участь у створенні казки на пішохідній вулиці, адже ялинки прикрашені різноманітно, то факт на обличчя. Також участь взяли і різні підприємства, навчальні заклади тощо.

житял4

«Дуже гарна ідея. Репост. Було б добре так з року в рік. І хотілося б все ж бачити більше живих ялинок», – говорить житомирянка Ліка Хоменко.

Загалом, до прикрашання зелених красунь, городяни поставилися відповідально, довівши свою єдність.

житял3«Хочеться, щоби ця акція «прижилася» в суспільстві як традиція, норма. Вірю, що через декілька років житомиряни самостійно, 19 грудня, виходитимуть зі своїх домівок, беручи з собою, кілька іграшок та розміщатимуть їх на живих ялинках в центрі міста, створюючи власними руками справжню казку» – підсумував, Олексій Проноза.