Будь-який процес управління включає в себе елемент контролю, і саме виборці повинні пильно стежити за діяльністю свого обранця. Сумна статистика свідчить про зворотне: станом на кінець червня усього 2 депутати із 42 розмістили свої звіти про виконану у 2017 році роботу на офіційному веб-сайті Чернівецької міської ради. 

Уже другий рік поспіль Інститут “Республіка” проводить аналіз звітів депутатів. Цього разу ми також проаналізували сайт міськради та надіслали запит до органу місцевого самоврядування й отримали відповідь, що решта звітували публічно на зборах. Однак, слово закону таке, що громадяни мають мати вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця, який він ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ подавати щорічно. А регламент самої міськради гласить, що ця інформація повинна висвітлюватися на офіційному веб-порталі.

Таким чином, можемо відмітити лише роботу Ярослава Петришина із БПП “Солідарність” та Володимира Сєхова з “Народного контролю”, які вчасно прозвітували та надали доступ громадськості до даних.

чернівці

Зміст звітів містить відомості про діяльність на сесіях міськради, комісіях, довірених округах. Так, двоє обранців за 2017 рік прийняли 1457 громадян, провели 29 зустрічей з виборцями, отримали 266 заяв та скарг, підготували та направили 131 звернення. Лише не було вказано, скільки скарг та заяв було вирішено особисто кожним з депутатів.

Депутати також повідомили про діяльність в окрузі. Найпопулярнішими видами робіт були:

  • капітальний і поточний ремонт доріг (7 згадок)
  • внутрішньобудинковий ремонт і заміна інженерних мереж (5 згадок)
  • ремонт ЗОШ та закупівля інвентарю (3 згадки)
  • ремонт зовнішнього освітлення (2 згадки)
  • ремонт спортивних і дитячих майданчиків (2 згадки)

Для порівняння, у 2017 прозвітувалися шість обранців за діяльність у 2016-му. Цьогоріч лише два. Тому варто нагадати, що невиконання депутатом обов’язку звітувати є підставою для його відкликання в силу положень ст. 37 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”.

На жаль, активність обранців та байдужість чернівчан призводить до такого результату. Тому, маємо плани активізовувати громадян та доносити їм інформацію про важливість контролю діяльності тих, кого вони обрали. Також будемо спілкуватися з депутатами про низький рівень звітування та шукати шляхи розв’язання цієї проблеми”, – говорить координатор ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка” Інна Пашанюк.