1475065612-6

Влада Херсону віддаляється від громади та не чує її покликів. Адже розвиток громадського транспорту, налагодження графіку його руху,  розвиток інфраструктури депресивних територій, інвентаризація зелених зон, забезпечення їх збереження  та розширення, проблема з бродячими тваринами – це нагальні пункти Програми, виконання яких мешканці вимагають протягом багатьох років.

У рамках Всеукраїнської кампанії «Задай курс владі» від ВІ «Активна Громада» у Херсоні активісти розробили та підписали з представниками влади Меморандум, програма якого включала аж 25 основних завдань. Аналіз запроваджених та реалізованих проектів у місті показує, що мерія виконує пункти Програми від громади лише частково.

Активісти закцентували свою увагу на таких нагальних питаннях:

Блок «еко-урбаністика».  З перелічених завдань у цьому блоці, влада частково виконує пункти № 2 – забезпечення розвитку зон публічного простору та №  3 – збереження історичного ареалу міста та підтримка на засадах співфінансування власників історичної нерухомості.  Проте, провести інвентаризацію зелених зон, забезпечити їх збереження  та розширення – не вдалося (п. 1).

Блок «інфраструктура та комунальне господарство». До основних завдань належить:

  • проведення інвентаризації земель та приміщень комунальної власності;
  • забезпечення розвитку ОСББ, повністю відмовитись від монополій в обслуговуванні будинків з поетапною ліквідацією ЖЕКів;
  • забезпечити депресивні території міста мінімальними стандартами на інфраструктуру (мікрорайон 4 Таврійський та мікрорайон Склотара, так звана «Промзона») (міський водогін, вуличне освітлення, дороги з асфальтовим покриттям, аптеки і т.д.);
  • створити та впровадити проект велоінфраструктури міста;
  • забезпечити відновлення доріг та розвиток громадського транспорту.

У цьому блоці частково виконуються пункти стосовно проведення інвентаризації та розвитку ОСББ. Що стосується розвитку громадського транспорту, то графік налагодили, але обіцяного ще три роки тому комунального транспорту жителі міста не бачать. Також періодично здійснюється ремонт доріг: наразі, капітальний ремонт проведено на стратегічній вулиці Комсомольська (що в Антонівці м. Херсона), зараз ремонтують Колодязну та планують Мирну. Також іде частковий ямковий ремонт деяких доріг міста, проте поганого покриття в місті ще дуже багато.

Проблемою залишається забезпечення депресивних територій міста мінімальними стандартами на інфраструктуру. Як зазначають активісти, жителі, так званої, «Промзони» із селища Східе неодноразово проводять акції із вимогою електрифікувати їх район. Минулого місяця відбулося декілька акцій, присвячених цій проблемі. Наразі, це питання частково вирішується .

Блок «гуманітарна політика» взагалі був проігнорований владою. Адже пункти № 11-14 щодо виділення  приміщення та підтримка волонтерського Центру допомоги воїнам АТО; реалізація програми «Соціальний хліб», за якою соціально незабезпечені жителі Херсона могли придбати хліб на 2 гривні дешевше, ніж звичайний; та впровадження «Картки Херсонця», за якою люди похилого віку матиму пільги – не виконуються, на жаль. Частково влада приділила увагу пункту щодо забезпечення підтримки родин воїнів АТО.

Зазначимо, що окремим блоком активісти виділили низку проблем, що пов’язані з «Ситуацією з тваринами в місті». Проте, представникам влади не вдалося забезпечити створення Ради з представників ветуправління, екоінспекції, громадськості та зоозахисників з правом у будь-який час відвідувати та контролювати місця утримання тварин. Також не створили міську лікарню ветмедицини.

За словами регіонального координатора «Активної Громади» Римми Бараненко, тваринами в місті ніхто не опікується: «Більше того, рішенням сесії «викинули» з цієї роботи та залишили без фінансування волонтерів-зоозахисників Організації «Шанс» – спеціалістів у місті, які постійно займаються цією проблемою. Відтепер, тваринами займаються неспеціалісти-комунальники КП «Гарантія, а близько 1,500 000 грн., виділених на програми по роботі з тваринами, йдуть невідомо куди. Адже безпритульні собаки не стерилізуються. Натомість масово почали труїти тварин по всім районам міста. Обурення зоозахисників та людей з цього приводу зростає».

Не виконується також пункт № 17 – Забезпечити негайне передання диких тварин, що є державною власністю і перебувають тимчасово у КП «Гарантія», у так званому зоокутку, на реабілітацію. На місці зоокутка створити контактний зоопарк лише з домашніми тваринами і лише за умови повноважень у КП та управлінні, якому воно підпорядковано. Вести господарську діяльність з утримання тварин у виховних цілях, з чітким вирішенням питання реєстрації, ідентифікації і контролю народжуваності гуманними методами та прозорою системою роботи, з онлайн трансляціями та залученням спеціалістів-ентузіастів.

Що ж до блоку «менеджмент», то мерія виконує пункти лише на 25 %.

Частково виконано пункти № 19 – Завершити впровадження електронної демократії, надання е-послуг у всіх структурах органу місцевого самоврядування, та № 20 – Повністю впровадити електронний документообіг у всіх структурах органу місцевого самоврядування.

Активісти зауважують, що зовсім не виконуються пункти:

  • № 21 – Забезпечити проведення громадських слухань з усіх питань, які стосуються життя мешканців міста. Сприяти організації територіальних громад для активного вирішення життєво важливих питань. Постійно.

«Народний» мер (як його колись називали жителі Херсону) чим далі, тим більше ігнорує громаду. Навіть виділення 1 380 000 грн. на створення меморіалу загиблим «Слава Україні» він зробив без громадських слухань, обговорень вигляду пам’ятника та витрат на нього.

  • № 22 – Призначення керівників департаментів та управлінь обговорювати з громадою (тут і далі маються на увазі громадські активісти та члени різних громадських організацій, а не тільки Громадська рада при міськраді).
  • № 23 – Забезпечити при укладенні договору на обслуговування міста з комунальними службами присутність представників з громади та можливість їм же побачити засоби виконання зобов’язань
  • № 24 – Забезпечити бюджет участі
  • № 25 – Запровадити енергоменеджмент, що дозволить заощаджувати до 60% коштів.

Таким чином, влада Херсону віддаляється від громади та не чує її покликів. З 25 пунктів Програми виконується лише 9. Люди, обурення яких зростає, вимагають виконання таких важливих для розвитку міста пунктів Програми.