Інвентаризація та розширення зелених зон, забезпечення цілодобового водопостачання, розвиток ОСББ, сприяння розвитку велоінфраструктури міста, відновлення мереж автодоріг, впровадження «електронної демократії» – основні пункти Програми від громади, які влада Добропілля встигла виконати майже за рік.
Хоча загалом Програма включає в себе 17 основних проблем, 13 пунктів знаходяться в активній стадії реалізації. Адже вирішення нагальних питань взяла на себе мерія Добропілля минулого року після підписання Меморандуму в рамках кампанії «Задай курс владі» від ВІ «Активна Громада».
До пріоритетних завдань активісти віднесли наступне:
- розвиток зон публічного простору;
- очищення водойм та забезпечення розвитку відпочинкових зон громади;
- забезпечення розвитку громадського транспорту;
- відновлення мереж автомобільних доріг міста
- дотримання стандартів ефективного врядування (прозорість, відкритість та підзвітність
- забезпечення прозорості використання коштів школами та дитсадками через щоквартальне звітування;
- участь громадян у прийнятті рішень органу місцевого самоврядування та консультації з громадськістю;
- забезпечення бюджету участі.
Після аналізу документів та виконаної роботи, можна відзначити, що Програма від громади повністю виконана місцевою владою на 60%. Мерія Добропілля надала відповідь з результатами реалізації передвиборчих обіцянок на запит активістів.
Отже, як зазначається у документі, у місті проведена інвентаризація зелених насаджень по вул. Першотравнева, просп. Перемоги, у сквері на вул. Фестивальній та сквері «Молодіжний». Також мерією було розроблені проекти «Площа ім. Арутюнова», «Розподіл території р-н Молодіжний» та «Розподіл території р-н Луганський». Також було проведено роботи з омолодження дерев по вул. Залізнична, Театральна, Луганська, Банкова, Незалежності, Саратовська, Перемоги, Франка та пров. Європейський.
У відповіді зазначено, що у 2016 р. проведено заходи щодо озеленення парку та центральних вулиць Добропілля, а саме висаджено 1900 кущів троянд, 3000 однорічних квітів та 137 хвойних дерев. Відбулося також видалення аварійних дерев, викошення трави та бур’яну, облаштування квітників, встановлення лавочок й урн, облаштування дитячого майданчику.
Не менш важливо те, що влада розробила проект щодо реконструкції елементів благоустрою сквера на вул. Фестивальна та планується будівництво скейтмайданчика.
Проблему з цілодобовим водопостачанням мерія також владнала. Подача припиняється лише в разі проведення аварійних або планових робіт.
Таким чином, з блоку «еко-урбаністика» влада виконала майже всі пункти, крім № 3 – «Сприяти очищенню водойм та забезпеченню розвитку відпочинкових зон громади».
Що стосується завдань у розділі «інфраструктура та комунальне господарство», то в Добропіллі створено 56 ОСББ та 3 Асоціації ОСББ – пункт № 5. У місті працює Координаційна рада з питань діяльності об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, до складу якої входять представники ОСББ та виконкому міськради. Також діє спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Позитивним є те, що активно проводяться заходи на популяризацію та підтримку велокультури міста. За останній рік було проведено 2 широкомаштабних велозабіги до Дня Хрещення Русі та 25-річчя Незалежності України.
Що ж до пункту № 8 – відновлення мережі автомобільних доріг, то він цілком реалізується. Зокрема, загальна площа доріг з капітальним ремонтом у м. Добропілля становить 9088 м2 . Поточний ремонт відбувся у м. Добропілля (площа – 2879 м2), м. Білозерське (405 м2) та смт. Новодонецьке (604,4 м2).
Варто зазначити, що в місті у кожному освітньому закладі відбувається піврічне звітування про залученні та використані кошти адміністрацією шкіл та дитячих садків перед батьками на батьківських зборах. Отже, питання № 9 з приводу «забезпечення прозорості використання коштів школами та дитсадками» виконується.
Частково реалізовується й пункт №10 – забезпечити підтримку Центру місцевої активності та сприяти утворенню нових центрів». За рік виділено приміщення площею 118 м2 за адресою вул. Франка, 23 та кошти для часткового ремонту. Також сумісно з мешканцями, завдяки гранту від МОМ (Міжнародна організація з міграції), зроблено ремонт в приміщені Центру місцевої активності в м. Білицькому.
Додамо, що наразі, виконано пункт № 12 – у місті розроблені й діють електронні петиції та міський контакт-центр, де не виходячи із дому можна залишити питання, які турбують кожного мешканця міста.
Зауважимо, що мерія виконала завдання щодо забезпечення можливостей участі громадян у прийнятті рішень органу місцевого самоврядування та консультації з громадськістю з важливих питань розвитку міста (п. 14). Уже створено і успішно працює «Громадська рада» при міській раді та «Молодіжний парламент».
Проте, Програма від громади потребує уваги з боку влади, адже наступні пункти покищо на стадії розробки:
- забезпечити розвиток громадського транспорту;
- забезпечити дотримання стандартів ефективного врядування (прозорість, відкритість та підзвітність);
- забезпечити бюджет участі (проект розроблено, але ще не працює);
- забезпечити он-лайн перегляд засідань міської ради;
Проте, відеосупровід засідань міської ради планується вже з жовтня цього року. Зал засідань міської ради (3-й поверх) обладнано відеоспостереженням в серпні 2016 року.
Що ж до запровадження енергоменеджменту, що дозволить заощаджувати до 60% коштів, то в Києві 22 вересня відбувся семінар з питань муніципальних інвестицій в області енергоефективності. Секретар Добропільської міської ради Віктор Древаль узяв участь у заході, під час проведення якого пройшла церемонія підписання договору про заходи підвищення енергоефективності в місті.
Зокрема, договором з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) передбачено модернізацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста. На це корпорація надає кошти у сумі 590 000 євро.
Реалізація заходів дозволить отримати екологічний ефект внаслідок економії електроенергії й відповідного зниження викидів у повітря.
Таким чином, можна побачити, що влада поступово вирішує проблеми мешканців Добропілля. Деякі з нереалізованих завдань розраховані на 2017-2018 рр. Тому, активісти сподіваються на повне виконання Програми від громади відповідно до зазначених термінів.