Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 29.09 – 04.10

м. Ужгород

29 вересня в Ужгороді відбувся Форум «Цифрова демократія та реформа місцевого самоврядування: перспективи Ужгорода», організований Інститутом «Республіка» в рамках Всеукраїнської кампанії «Активна громада». Під час заходу учасники обговорили стан впровадження цифрових стандартів у містах країни та залучення громадян до місцевого самоврядування.

У зв’язку з процесом децентралізації уряд передає на місця відповідальність за надання значної кількості адміністративних послуг. Міста зіштовхуються із значним масивом даних, необхідністю гармонізації внутрішніх процедур, перерозподілу завдань між підрозділами, комунікацією з громадянами, тощо. Завдяки цифровим технологіям влада, бізнес та громада можуть приймати швидко ефективні управлінські рішення та досягати успіху.

img_1477

 

 м. Вінниця

2 жовтня

Протягом минулого тижня представники «Активної Громади» та координатори проекту по запровадженню Кодексу етики у роботу місцевих рад у Вінницькій області Олена Регеша, Тетяна Калагаряну та Христина Коваленко проводили зустрічі із головами фракцій Вінницької міської та обласної рад, представниками місцевої влади та громадськими активістами з метою презентації відредагованого Кодексу етики для голови та депутатів місцевих рад й Положення про етичну комісію.

У ході зустрічей, депутати із зацікавленістю знайомляться з ідеєю прийняття документу, у якому буде чітко прописано етичні вимоги до депутатів, а також антикорупційні положення. У свою чергу громадські активісти з охотою готові долучитись до створення і роботи етичної комісії.

Загалом – настрої і ставлення до запропонованих документів досить позитивні. Залишається, щоб депутати дотримали своїх обіцянок і, запропонувавши свої зміни, проголосували за доопрацьовані документи!

vinnyts4

30 вересня у Вінниці на сесії міської ради 47-ма голосами з 54 можливих було прийнято Положення про громадські слухання.   Відтепер, вінничани зможуть повноцінно використовувати один з інструментів участі.

Ініціатором розробки документу виступила регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Вінниця – Христина Коваленко. Саме вона провела аналіз вже наявного положення та дійшла висновку, що процедура проведення слухань обмежує право громадян на участь у процесі вирішення питань місцевого значення.

Таким чином, для початку, активістка зібрала ініціативну групу, яка брала участь у розробці та впровадженні нового Положення. До роботи долучилися: Юлія Грига ГО «Філософія серця», Віталій Дорох – експерт, Ірина Пущик «Поділля Соціум», Леся Найчук «Подільська Громада», Олена Регеша Центр Активності «Результат», Юлія Накорчевська «Інститут Республіка».

 

м. Черкаси

1 жовтня «Активна Громада» Черкас провела інфогодину в рамках святкувань 5-ої річниці заселення будинку по вул. Б. Вишневецького та створення в ньому ОСББ. Під час просвітницько-розважального заходу, присутні варили кашу, спілкувалися, обмінювалися досвідом. Активісти у свою чергу інформували жителів про інструменти громадської участі та надавали методичну допомогу щодо дій в ситуаціях, коли влада ігнорує законні вимоги громади, висловлені в зверненнях, запитах на публічну інформацію, рішеннях за результатами місцевих ініціатив, зборів за місцем проживання тощо.

cherkasy

У ході проведення дійства учасники разом з активістами прийняли рішення про облаштування велопарковки на території цього будинку!  Активісти висловили сподівання що місцева влада в Черкасах буде такою ж рішучою та нарешті почне виконувати роботи, передбачені велопрограмою цьогоріч.

 

 м. Жмеринка

1 жовтня «Активна Громада» Жмеринки почала місяць із обговорення проекту рішення «Про громадський бюджет» у місті. Участь в зустрічі взяли представники «Активної громади» та  депутатського корпусу від політичних партій «Самопоміч» і «УКРОП». У ході розмови, кожна зі сторін внесла свої корективи та доповнення до проекту.

zhmerynka-4У результаті тривалих обговорень, усі учасники зустрічі дійшли згоди, що в рамках впровадження реформи місцевого самоврядування, рішення про громадський бюджет є важливим. Адже це дієвий інструмент участі громадян у прийнятті рішень. Проект рішення  також був переданий для подальшого опрацювання в комісіях.

 

 

 

м. Кропивницький

28 вересня представники «Активної Громади» провели інформаційну зустріч зі студентами в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка. Під час заходу активісти відверто розмовляли з присутніми про ставлення молодого покоління до реформи місцевого самоврядування, процес «децентралізації», бажання молоді впливати на владу та застосування інструментів громадської участі.

kropyvnytskyj-4

З найактивнішими серед них, домовлено про участь у тренінгу, який заплановано на 13 жовтня, де детальніше розглядатимуться вище вказані питання. У результаті інформаційної зустрічі, троє майбутніх політологів вирішили стати волонтерами «Активної Громади» від Інституту «Республіка».

 

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

29 вересня лідери громадської думки села Грузьке Кіровоградського району відреагували на оголошення про лекторій – публічну дискусію на тему: «Навіщо децентралізація селу?», який проводили представники Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада». У сесійному залі сільської ради точилася дискусія навколо питань щодо мети, завдань та очікуваних результатів для села в разі проведення реформи місцевого самоврядування.

Про переваги у разі утворення ОТГ з потенційним адміністративним центром в селі Катеринівка розповідали Сергій Міценко – координатор «Активної Громади» в селах Обознівка й Катеринівка та Обознівський сільський голова Володимир Макеєв. Проте, сільголова с. Грузьке Сергй Кучер та кілька учасників заходу висловлювали занепокоєння щодо майбутнього представництва депутатів від Грузького в раді, яке буде в меншості, повноважень старости, можливого несправедливого розподілу бюджету тощо. Під час обговорень також зауважили, що потрібно враховувати й особливість села Грузьке: у ньому компактно проживають люди національної меншини – молдовани.

Отже, крок щодо утворення ОТГ від Обознівки зроблено, залишається відповідь за Грузьким, яка, сподіваємося, буде ґрунтуватися на думці більшості жителів громади.

 

 

м. Запоріжжя

29 вересня в Запоріжжі на стадіоні «Славутич Арена» представники ВІ «Активна Громада» та ВГО Інститут «Республіка» провели Форум на тему: «Реформа місцевого самоврядування в Запоріжжі: інструменти участі громадян».

zaporizh4

Ключовими спікерами на заході були: Дмитро Майстро – Голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою; Юлія Паскевська – член Координаційної ради з питань громадського бюджету, Голова правління ГО «Асоціація фахівців психологічної допомоги»; Маргарита Трипільська – регіональний консультант з правових питань Асоціації міст України, кандидат юридичних наук, доцент; Сергій Ільченко – Молодіжний мер міста Запоріжжя; Олександра Скиба – Заступник Голови ВГО Інститут «Республіка» та Віталій Гліжинський – мережевий координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада».

zapor4

 Під час Форуму присутні обговорили такі питання:

  1. Діяльність місцевої влади щодо впровадження реформи місцевого самоврядування.
  2. Прийняті рішення щодо інструментів участі громадян. Застосування ЗУ «Про співробітництво громад».
  3. Вплив реформи на утворення бюджету громад.
  4. Молодіжна політика в місті Запоріжжя як інструмент участі.

zaporizhzhya-4

Учасники заходу постійно ставили запитання та вступали в дискусії, які стосувалися культури, освіти, медицини, участі громадян у прийнятті рішень, реформ та можливостей співпраці. У ході обговорень присутнім вдалося створити діалог, який дав можливість кожного висловити свою думку.