Де і як можна ознайомитися зі звітами депутатів Дрогобицької міської ради про їх діяльність у 2017 році? Про це в інфозапиті ми запитали у міського голови Тараса Кучми. Отримали відповідь, що всі звіти депутатів міської ради висвітлюються на сайті Дрогобицької міської ради

Виходячи з цього, ми проаналізували звітність місцевих обранців.

Перш за все, варто відмітити негативну динаміку звітувань.

Так, якщо у 2017 році за 2016 рік прозвітували й завантажили свої звіти 24 депутати із 36-ти, то у 2018 році за 2017 рік прозвітували й оприлюднили свої звіти завантажили  лише дев’ять.

Дрогобич

Разом з тим, у наявних звітах депутатів доволі складно побачити їх депутатську роботу, непов’язану з роботою безпосередньо на окрузі.

Скільки зустрічей з мешканцями відбулося? Скільки звернень і скарг, індивідуальних та колективних, було отримано? Скільки депутатських запитів і звернень для вирішення питань було скеровано? Скільки питань вирішено? У підготовці яких проектів рішень депутат брав участь, які ініціював? У скількох засіданнях комісії, до якої входить, брав участь?  – Відповідей на ці питання в оприлюднених документах здебільшого не знайти.

дро2

Натомість, депутати найчастіше та найактивніше звітують про матеріальну складову: тротуари, майданчики, закупку обладнання, фінансову допомогу і тому подібне.

Якщо ж вірити сухій статистиці, то дев’ятьма депутатами, які прозвітували, загалом проведено 28 зустрічей з мешканцями, отримано 169 індивідуальних скарг, скеровано на вирішення до інших установ 99 звернень мешканців, підготовлено та надіслано 115 звернень та підготовлено 1 проект рішення сесії.

Водночас, розцінювати ці цифри як доконаний факт не доводиться – хтось у звіті вказував кількість мешканців чи звернень, а хтось цю важливу деталь упускав.

У розрізі партій і фракцій звіти оприлюднили від «Батьківщини» Олег Дацюк та Роман Грицай; одна від «Свободи» Марія Вітульська; один партієць «Солідарності» Орест Скірко; двоє партійців «Народного контролю» Михайло Городиський та Ірина Дзюрах; двоє безпартійних членів фракції «Народний контроль» Юрій Кушлик та Зеновій Семенишин; один партієць «Громадянської позиції» Демко Тарас.

Секретар Дрогобицької міського ради, «свободівець» Олег Хрущ свій звіт не публікує другий рік поспіль.

Ми не можемо стверджувати, що 27 депутатів із 36 узагалі не звітували. Можливо, їх звіти десь є – в пресі, на маловідомих сайтах тощо. Однак, знайти їх нам не вдалося. А, отже, навряд чи їх зможе знайти пересічний мешканець.

Та й міський голова у відповіді чітко зазначив – усі звіти депутатів публікуються на сайті ради. А на сайті ради їх лише дев’ять. З тридцяти шести.