Близько 120 учасників з України, Румунії та Молдови обмінялися досвідом та креативними ідеями на Ярмарку громадських ініціатив.

1 жовтня заступник голови ГО «ВГО «Інститут «Республіка» Олександра Скиба представила ВІ «Активна Громада» колегам із Румунії та Молдови.  Участь у Ярмарку взяло 19 ініціативних груп, які розповідали про свої події, акції та креативні проекти у соціальній, культурній, громадській архітектурній, інфраструктурній, екологічній сферах.

Інститут Республіка.

Метою заходу було представлення ініціатив громадян з різних районів Бухаресту, обмін досвідом, а також  налагодження діалогу між громадянами та представниками влади. Участь у заході взяло близько 120 осіб – активні мешканці, громадські активісти, місцеві депутати, представники парламенту Румунії, поліції та соціальної служби.

Інститут Республіка

У свою чергу Олександра Скиба поділилася історією створення Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада». ЇЇ діяльність розпочалася у 2015 році з 2 населених пунктів Київської області.

«Ми хвилювались, коли йшли до місцевих жителів спитати про проблеми і залучити їх до вирішення. Чи захочуть вони нам відкрити двері? Чи захочуть створити власні ініціативи та працювати над вирішенням проблем? Проте, наші побоювання були марними. На сьогодні ми працюємо у 24 містах України в різних регіонах. Реалізовуємо кампанії, до яких за півтора року залучили понад 60 000 громадян України. Ми вирішили понад 156 проблем місцевого рівня, ініціювали прийняття понад 46 рішень місцевими радами. І нам надзвичайно приємно, що серед таких ініціатив є групи, які сьогодні працюють спільно з СеRe. Для нас CeRe – це приклад успішної, стабільної організації, яка працює у сфері залучення громадян. Дякуюємо за ваш досвід!», – зауважила Олександра Скиба

Унікальність цього Ярмарку полягала в тому, що люди могли обмінятись історіями успіху, ідеями вирішення проблем. Кожен коротко презентував свою ініціативу, заохочував долучатись. Після чого відбувалося неформальне живе спілкування між учасниками.

Інститут Республіка Бухарест

Зазначимо, що Інститут «Республіка» взяв участь у Ярмарку громадських ініціатив на запрошення партнерів –  громадської організації Румунії «Resource Center for public participation» (CeRe).

Примітка. Кампанія «Сильні громади – сильна демократія» – спільний проект Інституту «Республіка» в межах діяльності Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» та громадської організації Румунії «Resource Center for public participation». Проект націлений на активізацію громадян брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні та сприяти обміну кращими практиками між представниками України та Румунії.