У Рубіжному обговорили необхідність змін у виборчому законодавстві та з’ясували, якою ж українці хочуть бачити виборчу реформу.

У Рубіжанському індустріально-педагогічному технікумі 4 жовтня відбувся форум на тему: «Яка виборча реформа потрібна українцям?» Учасниками заходу стало 44 громадянина, з них: 37 студенти технікуму, активісти та представник влади – заступник секретаря Рубіжанської міськради.

Активна Громада Рубіжне (1)

На заході представники «Активної Громади» презентували результати експертного опитування Інституту «Республіка» щодо основних недоліків виборчого законодавства. Обговорили стан виборчої реформи в Україні. Представили результати дослідження реального стану впровадження реформ на місцях. Помічник координатора Костянтин Козюберда розповідав про життєвий досвід участі у виборчому процесі, про недоліки виборчого законодавства й можливості впровадження реформ в Рубіжному.

Найбільші проблеми виборчого процесу (1) (1)

Одразу після форуму в інтерактивній формі відбувся тренінг – моделювання «Право вибору», який проводив помічник координатора Костянтин Козюберда. Під час гри учасники намагались відтворили виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів – міжвиборчий період) і в неформальному спілкуванні з’ясувати, які зміни учасники внесуть у даний процес.

Активна Громада Рубіжне (3)

Форум  проводили представники Всеукраїнської громадської організації Інтститут «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в м. Рубіжному – Бондаренко Дмитро та Костянтин Козюберда.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада”  –  об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).