3 жовтня в Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т. Шевченка відбувся інтенсив від ВІ “Активна Громада Сум” — “Як ефективно взаємодіяти з владою та політичними партіями?”.

Протягом заходу учасники оглядово познайомились із повноваженнями та особливостями їх реалізації органами місцевої влади. Зокрема більш детальніше розглянули специфіку організації та роботи місцевої влади з делегованими повноваженнями.

Активна Громада Сум 5

Під час інтенсиву не обійшлось і без практичних завдань. Так, протягом тренінгу учасники працювали над визначенням проблем міста Суми, які потребують уваги активістів. Вони також займались їх ранжуванням відповідно до пріоритетів опрацювання кожної з них.

Активна Громада Сум5

Важливими для розгляду учасники виділили такі питання:

  • забезпечення якісної інфраструктури для міського транспорту (оновлення транспортного парку, організація роботи міського транспорту за чітким графіком, необхідність часткового доповнення окремих маршрутів комфортабельними автобусами);
  • організація утримання безпритульних тварин у м. Суми;
  • вирішення проблем із обслуговуванням збору, вивезення та переробки сміття (запровадження сортування сміття у місті, пошук інвестицій для побудування сміттєпереробного заводу);
  • поліпшення дизайну міста в контексті комфортного пересування людей з обмеженими фізичними можливостями.

Активна Громада Сум 5

Додатково, учасники моделювали кейси з організації переговорів із представниками влади щодо вирішення проблем, якими опікуються активісти.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”. Відомо, що місто Суми приєдналося до мережі “Активної Громади” з січня 2017 року.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).