У Хмельницькому завершилася публічна консультація щодо необхідності додаткових платних атракціонів у парку Т.Шевченка.

Починаючи з 12 березня всі мешканці Хмельницького могли долучитися до публічної консультації та висловити свою думку щодо необхідності додаткових атракціонів у парку імені Тараса Шевченка. Публічна консультація розпочалася за ініціативи представників управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради. Після реконструкції дитячого майданчика, у минулому році, парк став схожим на справжній ігроленд. Тут з’явилися сучасні атракціони та гірки, хоббітони, інклюзивні гойдалки, зростоміри та канатні комплекси. Кількість його маленьких відвідувачів значно зросла, а тому постало питання чи достатньо наявних атракціонів та каруселів у парку, чи є потреба в додаткових платних розвагах для дітей?

Хмельничани відповідаючи на запитання: “Бути чи не бути додатковим платним атракціонам у парку імені Т.Шевченка?” могли обрати лише один варіант відповіді: 1). Так або 2). Ні.

Публічна консультація тривала до 1 квітня 2020 року включно. За цей час до обговорення долучилося 1477 місцевих мешканців. Всі охочі мали можливість висловити свою думку надсилаючи СМС або за допомогою сервісу “Ваша думка”.

Голоси містян розподілилися наступним чином:

1.) Так – 1023 (69,3%) учасники обговорення;

2.) Ні – 454 (30,7%) учасники обговорення.

91604391_2990342004357315_7666908470406283264_n

– Результати публічної консультації прийняті до уваги представниками управління ЖКГ Хмельницької міської ради. Більшість учасників обговорення підтримують ідею встановлення додаткових платних атракціонів у парку Т.Шевченка. Незабаром ми почнемо розглядати пропозиції від підприємців і вирішимо, яка необхідна кількість атракціонів та де вони будуть розташовуватися. Публічні консультації – ефективний та зручний інструмент для взаємодії між владою та громадою. Ми обов’язково будемо його використовувати в подальшій роботі, – розповідає Новачок Василь Пилипович, керівник управління ЖКГ Хмельницької міської ради.

Як розповів Толстіхін Сергій, комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” Хмельницького, дискусія навколо цієї консультації була особливо гарячою, зокрема в фейсбук. Коментарі були дуже різними: починаючи від аргументів “за” та “проти” встановлення атракціонів і завершуючи коментарями щодо доцільності проведення консультації під час карантину. Місцева команда ВІ “Активна Громада” пояснювала, що консультація проводиться в форматі онлайн та ніяким чином не порушує режиму самоізоляції учасників. Наразі відбувається опрацювання всіх зауважень та пропозицій висловлених в коментарях. Згодом цю інформацію буде передано представникам управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради.

Нагадуємо, що публічні консультації – це відкрите обговорення конкретного питання, пропозиції щодо вирішення певної ситуації, яке здійснюється на території громади, міста, області чи держави в цілому. Вони допомагають налагодити діалог між місцевою владою та громадянами (зацікавленими сторонами), почути різні точки зору/пропозиції та, як наслідок, прийняти найкраще рішення. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, які ухвалюють органи місцевого самоврядування.

У жовтні 2019 року команда Інституту “Республіка” зафіксувала позначку в 50 публічних консультацій, які були проведенні на місцевому рівні в Україні. Сподіваємося, що 2020-тий рік буде не менш насиченим, а публічні консультації стануть основою для прийняття рішень місцевими та державними органами влади.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.