Настільки важливе володіння мовою, аргументами та вміння відстоювати власну думку дізналися студенти Харківських ВНЗ, які взяли участь у міському дебатному турнірі.

27 квітня в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» на базі Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України відбулися змагання. Студентська молодь грала за форматом британських парламентських дебатів.

Активна Громада Рубіжне дебати

У турнірі взяли участь команди Харківського регіонального інституту державного управління та Харківського національного економічного університету. Під час ораторської битви студенти говорили на теми необхідності запровадження виборчих квот для молоді у виборчих списках політичних партій. Потім дебатували про необхідність зменшення/збільшення присутності політичної реклами. Також відстоювали свою думку щодо запровадження певного типу виборчої системи. Кожна з команд відстоювала пропорційну, мажоритарну та змішану системи відповідно. Студентам також довелося демонструвати свої вміння переконувати учасників у своїй правоті.

Активна Громада Рубіжне

Переможцями були визначені Олександра Бірюкова та Нікіта Кисельов, представники команди Харківського регіонального інституту державного управління. Вони візьмуть участь у Національному дебатному турнірі у місті Києві. Суденти матимуть змогу поборотися за головний приз – 5-денну освітню путівку до Польщі та кубок.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).