Молодь дебатувала на тему виборчої реформи та виборчих прав

Національний дебатний турнір Активна Громада право вибору

29-30 квітня, у НТУУ “Київський політехнічний інститут ім.І. Сікорського” відбулась всеукраїнська молодіжна інтелектуальна битва – Національний дебатний турнір “Активна Громада: право вибору”, участь у якій взяло понад 100 учасників з 26 населених пунктів України.

У перший день, молодь поринула в політичний дискурс навколо виборчої реформи, в рамках підготовки до дебатів. Аргументи “за” та “проти” надавали провідні українські та міжнародні експерти: Ієн Вудвард (NDI), Олександр Черненко (Верховна Рада України), Андрій Магера (ЦВК), Наталія Линник (КВУ), Остап Кучма(Центр UA), Богдан Бондаренко (ЦПРР), Євгеній Крікополо (IFES), Олександр Солонтай (ІПО), Роман Кисленко (Група Впливу) та Олександра Скиба (Інститут “Республіка”).

_DSC0230

 _DSC0457

_DSC0282_DSC0313В рамках дискусії говорили про перешкоди на шляху демократичного транзиту України, про суть нової виборчої реформи та роль громадян у цьому процесі. Окреслили також дискурс навколо заборони політичної реклами та необхідності “реформи українських партій”. Не оминули увагою й питання нинішньої та майбутньої діяльності ЦВК.

Також учасники пройшли три експрес-тренінги. Ораторській майстерності навчала Анна Шавиро (Полтавська обласна рада).

Про формат дебатів розповідав Олександр Серт (тренер, адвокат).

_DSC0493

Микола Макуха (Черськаський осередок ОПОРА) доводив до відома учасників “цінність вибору” та пояснював основи виборчої реформи.

У другий день, студенти та учні з усієї України зійшлися в інтелектуальній битві на знання виборчої реформи та виборчих прав. До фінальної дебатної гри потрапили 4 команди, які набрали найбільшу кількість балів за сумою 2 етапів 8-ми паралельних ігор. Право участі в фіналі вибороли дебатери з Богуслава, Запоріжжя, Житомира та Сум.

Чиї аргументи були більш переконливими вирішували народний депутат України Остап Єднак , редактор “Історичної правди” Вахтанг Кіпіані та заступниця голови Інституту “Республіка” Олександра Скиба.

_DSC0035

Фіналісти продемонстрували високий рівень ораторської майстерності та глибокі знання теми. Однак, переконати суддів у власній правоті вдалося лише Арсену Івахнику  та Анатолію Колеснікову  з Сум. Хлопці вибороли не тільки скляну нагороду переможців турніру, але й головний приз – освітню поїздку в Польщу від Українсько-польського центр освіти “UniverPL”. Вітаємо переможців!

Окрім того, звання найкращого оратора турніру отримав Максим Волович з Рівного.

_DSC0058

Примітка. Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Партнери заходу: Українсько-польський освітній центр “Univer Pl”, Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського,  Видавництво “Смолоскип” та Дебатний клуб НТУУ “КПІ ім.І.Сікорського”.