Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 13.04. – 24.04.

м. Кропивницький

14 квітня «Активна Громада Кропивницького» провела консультації для відвідувачів Кіровоградської центральної міської бібліотеки. В одному з приміщень тут розміщено постійно діючий тематичний куточок кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка». Зокрема молодь цікавили питання, що стосуються виборчої реформи: щодо гендерних квот, відкритих списків, електронного голосування, а також права голосу на виборах для внутрішньо переміщених осіб.

Після дискусії співрозмовники вирішили приєднатися до активної діяльності, розповсюджувати газету «Наші Вісті» та брати участь у публічних заходах, що проводитимуться в місті в рамках всеукраїнської кампанії.
Активна Громада Кропивницький 14

18 квітня координатор кампанії «Активна Громада: право вибору» Анатолій Стоян провів робочу зустріч з депутатом Кіровоградської облради, ПП «Об’єднання «Самопоміч» Артемом Погребнюком та заступником голови міської організації цієї політичної сили Аллою Сулімою. Під час розмови обговорили нагальні питання, які ставить перед собою для вирішення «Активна Громада» та депутатська фракція «Об’єднання «Самопоміч» в облраді на найближчу перспективу.

Активна Громада Кропивницький14

У свою чергу пан Артем поділився враженнями від проведення традиційних весняних зустрічей з громадою у мікрорайонах. На них обговорювалися питання можливої оптимізації закладів освіти, охорони здоров’я, комунальних підприємств міста, планів щодо ОТГ (ризиків та переваг), розвитку інфраструктури. Також було зауважено, що громадянам бракує активності у застосуванні інструментів громадського впливу на прийняття рішень органами публічної влади. Наприкінці зустрічі, дійшли спільної думки про необхідність проведення політичної просвіти населення щодо знання особливостей виборчої реформи та конституційних прав щодо управління державними та місцевими справами.

м. Суми

15 квітня «Активна Громада Сум» провела чергову зустріч в рамках проекту «РОЗМОВА PRO», на тему РР «Законність для кожного: реалії роботи комісії». Гість зустрічі – депутат Сумської міської ради, голова постійної комісії з питань законності, взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та протидії корупції, місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності та етики, з питань майна комунальної власності та приватизації Олександр Зименко.

Активна Громада Сум 14

Спільно з учасниками активісти обговорили особливості роботи постійних комісій при міській раді, успіхи та пробіли у взаємодії депутатів з громадянами. Окремо згадали про створення місцевих ініціатив та практичні приклади роботи з населенням, аби зрозуміти, як підвищити активність виборців. А також з метою налагодити комунікацію задля спільного вирішення загальних проблем. Не оминули й контекст виборчої реформи: торкнулись питання впровадження виборчої системи з відкритими списками, а також роботи з виборцями.

м. Житомир

18 квітня активісти проводили інфогодину з перехожими житомирянами на вул. Михайлівська. Цього разу консультації стосувалися повсякденних українських реалій, а саме про реформування в системі освіти, децентралізацію, корупцію та інші теми, що турбують житомирян.

Активна Громада Житомир 14

Під час інфогодини представники «Активної Громади» зустріли й депутата Житомирської міської ради. Він запросив активістів завітати до ЖНАЕУ, аби поспілкуватися зі студентством на рівні «свій до свого». Таким чином, знайшлася ще одна можливість поділитися досвідом розвитку молодіжної політики.

                                                                                  

м. Тернопіль

20 квітня

Питання виборчої реформи на даний момент ніяк не просувається разом зі зміною застарілого складу ЦВК. У рамках інфогодин «Активної Громади», активісти вирішили запитати в Тернополян, чи довіряють вони ЦВК і чи вважають свої голоси захищеними? Відповіді – у сюжеті.

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

21 квітня у рамках налагодження діалогу влада-громада члени «Активної Громади» разом із місцевими активістами зустрілися із депутатом райради Володимиром Кухтою. У ході зустрічі центральне місце посіла тема активізації населення. Обговорювали необхідність прищепити підростаючому поколінню почуття відповідальності за свій край та збереження довкілля. Зокрема детутат зауважив, що на території нашої ради знаходиться кургани, які представляють собою історичну цінність. Але їм не приділяється належна увага. Тож вирішили, для початку, встановити інформаційні знаки.

Активна Громада Обознівка 14

Активісти у свою чергу проінформували про діяльність ВІ «Активна Громада» та кампанію  «Право вибору». Дійшли згоди, що необхідно підтримувати та розвивати активність населення, стимулювати громадян до написання колективних звернень як в електронному, так і в письмовому вигляді до місцевої ради. Тим паче, що позитивних прикладів чимало. Останній – одна з ініціатив мешканця с. Обознівка Олександра Чоботаря про встановлення вуличного освітлення по вулиці Центральній, а саме в районі звуження проїжджої частини мосту, була нещодавно реалізована.

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

21 квітня інфогодина «Активної Громади» пройшла під знаком питанням для громадян «Чи потрібно хвилюватися за реформи в освіті?» Серед близько 20 опитаних – студенти, люди середнього та старшого віку. За словами активістів, у більшості була позиція за те, що потрібно змінити програму навчання, ввести вільне відвідання лекцій, час початку навчання з 9-ї ранку, спростити програму для молодших класів та ін.

Активна Громада Кам'янець14

Також громадяни розповідали за те, що їх хвилює у місті, чи беруть вони участь і чи цікавляться громадським життям міста. Як зазначила Христина Будурович, координатор ініціативи, ця інфогодина була позитивною ще через те, що громадяни самі підходили і ставили запитання, цікавилися публікаціями з газети «Наші Вісті».

м. Рубіжне, Луганська обл.

24 квітня щотижнева інформаційна година пройшла з метою знайомства громадян з діяльність ВІ «Активна Громада». Цього разу доторкнулися  теми бюджетних коштів та познайомили громадян з механізмами отримання інформації про бюджетування. Зокрема, координатор ініціативи Дмитро Бондаренко розповів про планування і затвердження місцевих бюджетів, витрачання державних коштів та публічні закупівлі (в системі «ProZorro» та поза системою «ProZorro»). 

Активна Громада Рубіжне 14