24 грудня в Тернопільській обласні бібліотеці для дітей відбувся форум-театр «Право вибору переселенців», організаторами якого є «Активна Громада Тернопільщини».

26057896_531572563885186_753502211_n

На даному заході була презентована вистава, акторами якої були громадські активісти, а кожен із них мав свою особливу роль.

«Я обрав роль депутата, адже моя діяльність пов’язана із політикою. Ця роль була дуже активна, можна було себе проявити і трішки посміятися. Я грав негативного персонажа – депутата, що користується своєю владою та повноваженнями, тобто використовує переселенців у своїх цілях», ‒ ділиться своїми враженнями після виступу Олег Грушицький.

Найбільше у виставі глядачам сподобалася гра акторів, адже це було переконливо, і вони змогли відобразити дану проблему. Як зазначає організатор даного заходу Софія Коцур: «Звісно, я хотіла би щасливого закінчення, щоб все ж таки переселенці отримали право голосу на Західній Україні, щоб це було справедливо для нашого населення».

АГ Тернопіль

«Такі заходи потрібні тернополянам, щоб показати проблеми ВПО. Оскільки, більшості ця проблема не торкнулася безпосередньо, то вони уявлення не мають, хто такі ВПО. А коли чують, що переселенці, то в більшості негативні емоції, які ми відобразили у виставі. Потрібно робити заходи, які спрямовані на об’єднання та згуртування громади. І саме форум-театр “Право вибору переселенців” став одним з таких заходів», ‒ зазначає регіональний координатор ВІ «Активна Громада» м. Тернопіль Юлія Янчинська.

Форум-театр – це метод інтерактивної роботи з різними прошарками суспільства, спрямований на вирішення соціальних проблем. Сутність даного заходу на тему «Право вибору переселенців» полягала в пошуку шляхів вирішення проблеми спільно з глядачами.

Контакти: Юлія Янчинська, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» міста Тернополя , тел. +380680389391, email: ternopolyanka28@gmail.com

Довідка. Подібні вистави відбудуться в 20 містах України в межах діяльності Інституту “Республіка” та Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».