У м. Добропілля 24 грудня пройшов форум-театр “Право вибору переселенців”. На виставі було акцентовано на дуже актуальних проблемах та похідних наслідках для громадян України, які потрапили в тяжкі обставини та постраждали в наслідок збройного конфлікту на Сході України. Відбулося порушення основних прав за ст. 38 Конституції України. Згідно з законом всі громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами на всеукраінскому та місцевому рівні. Рішення цих проблем сприятиме більш швидкому інтегруванню ВПО в громади та становленні їх частиною.

Форум-театр Добропілля (1)

Усі участники актівно брали участь і в підготовці, і в самій виставі. У теплій та дружній атмосфері учасники змогли поділитися своїми знаннями, емоціями, настроєм, поставити декілька як позитивних, так і негативних сцен. Адже байдужість центральних гілок влади, негативний настрій місцевої громади та, навпаки, бажання ОМС та ТВК допомогти, прагнення переселенців голосувати та приймати рішення й не відчувати дискримінацію по відношенню до себе – усе це важливі теми.

Форум-театр Добропілля (2)

Гостем форум-театрув Добропіллі стала жителька м. Ужгород. Пані Тетяна – переселенка з Макіївки -поділилася своїми спостереженнями, досвідом та черговий раз довела, що це національна проблема для всієї України.

Організатори ВІ “Активна Громада” вдячна всім учасникам форум-театру та антикафе “Чердак” за теплий прийом.

Довідка. Подібні вистави відбудуться в 20 містах України в межах діяльності Інституту “Республіка” та Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.

ВІ «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».