Протягом 21-22 листопада в Сумах активну молодь навчали активізації в рамках презентації посібника “Інструментарій для громадян”. Захід проходив у незвичний формі форум-дебатів, який мав на меті познайомити студентів Сумської Банківської академії з методами та інструментами громадськьої участі.

Першого дня відбувались тренінги з ораторської майстерності, розяснення дебатного формату та презентації Інструментарію. У другий день відбувались самі дебати, теми на які були взяті з Посібника. У фіналі команди випадковим чином витягли папірець із темою “Уряд має забезпечити громадські обговорення законодавчих ініціатив”. Проте, команди з азатром підійшли до завдання та успішно з ним впроралися.

За словами Олександри Скиби, заступника Голови ВГО “Інститут Республіка”, команди успішно використовували не лише приклади з життя, а й ситуації, що наведені в посібнику, як аргументи для захисту позиції своєї команди:

Нам приємно, що студенти просили проводити подібні заходи частіше, оскільки дебати дають можливість їм практикуватись, вчитись аргументовано виступати перед публікою. Дві найактивніші команди з Сум приїдуть на фінал в Київ, щоб поборотись за основний супер-приз.