Як навчити молоде покоління вирішувати місцеві проблеми, залучаючи людей до діяльності? Як налагоджувати діалог із представниками влади, використовуючи при цьому різні підходи, методи та інструменти громадського впливу? Знайти відповідь на ці запитання та навчити школярів активності – стало метою заходу в Южному.

24 листопада у НВК імені В’ячеслава Чорновола представники ВІ «Активна Громада» провели просвітницький захід у вигляді дебатів для учнів старших класів. На заході були присутні старшокласники з трьох навчальних закладів міста, соціальні педагоги, вчителі та громадські активісти.

Напочатку заходу, регіональний координатор Андрій Коновалов розповів про діяльність ВІ «Активна Громада» у м. Южному, про результати плідної роботи, про успіхи, котрих досягли представники ініціативи завдяки активності та наполегливості. У свою чергу, Юрій Середа (юрист ВГО «Інститут Республіка») надав історичну довідку утворення та особливостей розвитку Всеукраїнського громадського об`єднання, розповів про успіхи ВІ «Активна Громада» у різних куточках України. Також експерт закликав школярів не бути байдужими, оскільки все у їхніх руках.

yuyuzhne1

У ході дебатів разом з учнями активісти мали гарну можливість з’ясувати, які ж проблеми існують в місті, чого бракує, що необхідно змінити або ж вдосконалити. Як виявилось, таких проблем існує досить. Школярі були доволі активними під час обговорення та сміливими, коли висловлювали своє бачення тієї чи іншої ситуації. Наступник кроком дітям необхідно було вирішити запропоновані їм проблеми, зацікавити присутніх в актуальності даних питань та переконати владу у необхідності їх вирішення. Представниками ж влади були учні, котрі заздалегідь були налаштовані пасивно до вирішення проблемної ситуації, аби примусити представників громади стійко триматись під час діалогу й зуміти відстояти свою точку зору.

Вважаю, що подібні заходи є дуже важливими для школярів. Коли, як не зі школи, потрібно навчати дітей вирішувати свої проблеми, проблеми міста для того, аби покращити життя у ньому. Необхідно брати відповідальність за своє життя, не боятись спілкуватись з владою та мати активну життєву позицію, – зазначив координатор ВІ «Активна Громада» у м. Южному Андрій Коновалов.

yuzhzhne1

У цілому, школярам вдалося вирішити завдання. Вони плідно попрацювали над підготовкою до презентації та подальших обговорень. Не зважаючи на юний вік, діти доволі добре володіли знаннями стосовно використання різних методів активізації громадян та можливостей впливу на владу. Під час дискусії експерт Юрій Середа намагався допомогти школярам вирішити представлені проблеми, опираючись на дієві механізми ведення діалогу із представниками влади на власному досвіді задля досягнення поставленої мети.

На заході також була присутня Ольга Шульська (начальник відділу організаційної роботи та внутрішньої політики ЮМР). Як регіональний модератор веб-сервісу «Розумне місто», вона розповіла старшокласникам про нові можливості, котрі з`явилися у жителів міста після впровадження даного ресурсу, про результати роботи та ефективність подібного електронного врядування. Віктор Лі, як представник громадського активу міста, презентував вирішення одного із актуальних питань міста, а саме: облаштування міста велодоріжками, детально представивши план необхідних дій задля успішної реалізації ініціативи. Також активіст продемонстрував досвід інших країн у вирішенні даної проблеми.

yuzhnee1

Наприкінці заходу Юрій Середа презентував школярам посібник «Інструментарій для громадян», де вони знайдуть корисну інформацію щодо участі громадян у політичних процесах та стосовно інструментів. Ці дані допоможуть активізувати та об’єднати громаду навколо вирішення тієї чи іншої проблеми. Посібник отримали в подарунок всі присутні на заході.

За словами учасників, вони отримали хороший досвід під час спроби вирішення місцевих проблем, дякували за корисну інформацію, котра надалі їм буде допомагати при досягненні необхідних результатів. Також учням сподобався нетрадиційний підхід до розподілу на групи, а саме те, що у кожній команді були представники з різних навчальних закладів, що допомогло їм у значній мірі вийти із зони комфорту.

Примітка. Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».

Контактна особа: Андрій Коновалов – координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада»;
тел: 067 921-49-59.