Квітень формально став останнім місяцем запорізького проекту «Ліга успіху».

Упродовж фінального етапу учасники та учасниці ініціативи реалізували власні міні-проекти, а також організували підсумковий захід під назвою «Final Challenge».

Квітень, Ліга успіху (1)

Протягом п’яти місяців 30 учасників та учасниць проекту розвивали свої знання і навички в різних сферах: впевненості в собі і ораторської майстерності, лідерства та роботи в команді, основ проектного менеджменту та фандрайзингу. Представники «Ліги успіху» їздили до Львова для вивчення досвіду місцевих організацій в роботі з дітьми та молоддю. Отримані в ході навчання знання та навички вони спробували втілити в семи власних міні-ініціативах – культурних, освітніх, соціальних, екологічних.

У холі третього поверху обласної бібліотеки відбулася фотовиставка «History Without Words», «Історія без слів». Це фотоісторії, які зняли запорізькі підлітки, щоб розповісти про своє сприйняття життя й навколишнього їх світу. Серед представлених робіт є і переможці національного конкурсу Future Photo Days.

Квітень, Ліга успіху 6

У конференц-залі на четвертому поверсі бібліотеки проходили заняття міні-проекту Awesome English. Ця ініціатива дає можливість безкоштовно покращувати свої знання з англійської дітям і молоді. Ініціаторами та тренерами міні-проекту також є самі запорізькі підлітки, учасники «Ліги успіху».

А перед будівлею бібліотеки відбувся захід “Live City”, що спрямований на розвиток комфортної для проживання середовища в рідному місті. Перший крок ініціатори міні-проекту вирішили зробити простим, але дуже символічним: додати “око” зелених насаджень біля обласної бібліотеки, яка стала для них місцем натхненних зустрічей.

Квітень, Ліга успіху (5)

Впродовж місяця також відбулися заходи ще чотирьох учасників «Ліги успіху»:

  • зустрічі міні-проекту «Відкривай Корею для себе»,
  • тренінги міні-проекту з розвитку підприємницької активності молоді MegaBiz,
  • активності міні-проекту «Антибулінг» щодо запобігання булінгу в шкільному середовищі,
  • майстер-клас для вихованців дитячих будинків міні-проекту «Маленькі зіроньки».

Квітень, Ліга успіху (2)

Останній захід – Final Challenge, «Фінальний виклик», був справді підсумковим викликом для учасників, які були відповідальні за організацію й проведення. Вони самостійно розробляли програму, сценарій, готували презентації і відеоогляди, оформляли зал і готували кава-брей. Гостями заходу стали рідні та близькі учасників «Ліги успіху», а також представники органів освіти, громадських організацій, журналісти. За оцінкою організаторів проекту та гостей, зі своїм «дипломним» завданням молодь впоралася на «відмінно».

Квітень, Ліга успіху (3)

На думку ініціатора проекту, директора благодійного фонду «Імпульс.ЮА» Миколи Колодяжного, результати перевершили всі очікування. «Якщо чесно, ми з тренерками «Ліги успіху», Олесею Лапіковою (ВІ «Активна Громада») та Іриною Яскраво, спочатку хвилювалися, чи відгукнуться потенційні учасники, чи будуть вони готові реалізовувати свої міні-проекти. Але досвід розвіяв всі наші сумніви і перевершив очікування. Хлопці і дівчата із задоволенням включилися в заняття «Ліги успіху», і з величезним натхненням взялися за реалізацію власних ініціатив», – підсумував пан Микола.

За словами самих учасників, «Ліга успіху» стала для них значущою подією в житті. Оскільки в школах, коледжах, у своєму звичному середовищі спілкування, вони не знаходили підтримки свого прагнення розвиватися, робити щось корисне для себе та інших. Для багатьох «Ліга успіху» стала можливістю реалізувати мрію про власні проекти.

Квітень, Ліга успіху (4)

За словами організаторів, вони і надалі будуть підтримувати ініціативи своїх підопічних. Окрім того, наставники продовжать шукати ресурси для розширення охоплення подібними проектами інших молодих жителів Запорізького регіону.

Проект «Розвиток громадянської активності серед підлітків і молоді вразливих категорій Запоріжжя» реалізується благодійним фондом «Імпульс.ЮА». «Ліга успіху» проходила за підтримки ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» і National Democratic Institute.