Тренінг з адвокації в Запоріжжі: як впливати на прийняття рішень

Протягом 17-19 травня в Запоріжжі відбувся тренінг, мета якого – допомогти громадським активістам краще і швидше вливати на прийняття рішень у своїх громадах.

Тренінг Дніпро, адвокація (2)

Загалом, це вже другий блок навчань, що проводиться у співпраці Інституту “Республіка” та ADRA Slovakia. Процес прийняття рішень залучив велику кількість людей під час реєстрації за кілька днів до навчання, що свідчить про необхідність та актуальність такого навчання в регіоні.

21 учасник/ця з різних некомерційних організацій Запорізької та Дніпропетровської областей вивчали законодавчі методи впливу на прийняття рішень; важливість участі широкого кола мешканців у прийнятті рішень; самоорганізацію громадян та залучення їх до кампаній локального та національного рівня; планування адвокаційних кампаній.

Тренінг Дніпро, адвокація (3)

У перший день тренінгу з Христиною Коваленко активісти були залучені до дебатів та інтерактивних ігор. Другий день з тренеркою Анною Єроменко (координаторка Інституту “Республіка” в Запоріжжі) проходив у дискусії та презентації кампаній з вирішення локальних проблем. Кожен розробляв план залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні. Для прикладу брали ситуації з життя – переробку відходів у місті, вирішення проблем з вигулом собак. Також тренери поставили завдання учасникам зняти відео, які б якнайкраще ілюстрували ситуацію, актуалізували її і показали важливість розв’язання.

Дніпро тренінг адвокаціяя

На третій день було багато дискусій про місцеві проблеми в Запоріжжі. Аби підкріпити теоретичну частину щодо адвокасі кампаній, до тренінгу долучився за допомогою Skype координатор Інституту “Республіка” з Ужгорода Микола Яцков. Він розповів про проблему, що стосувалася незаконної забудови парку Перемоги в Ужгороді (кампанія #Кірпічка) та його територіального устрою. Оскільки вся історія #Кіріпічки досить заплутана й довготривала, вона дуже зацікавила учасників. Адже подібні історії зі знищення зелених зон відбуваються в різних містах України. Проте завдяки ініціативі громадянського суспільства, небайдужості громадян такі проблеми можна вирішити. #Кіріпічка – успішний приклад, адже за рішенням суду парк залишається у власності громади і не може бути забудованим.

Тренінг Дніпро, адвокація (1)

– Маємо бути ефективними в процесах прийняття рішень! Широке коло представників НУО із Запорізької та Січеславської (кол. Дніпропетровська) областей взяли участь у тренінгу “Процес прийняття рішень”. Дякуємо чудовим тренеркам, а також, вдячні організаторам Інститут “Республіка” та ADRA Slovensko за можливість підвищити ефективність у важливому для діяльності НУО напрямку! – поділився враженнями учасник, Ігор Зубко.

Примітка. Тренінг є частиною проекту ADRA Словаччини “Покращення управління громадянським суспільством, комунікації та фандрейзинг в Україні” № 21830081 за підтримки Вишеградського фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Tags: , , , , , ,