Чи вдалося порозумітися двом різним за назвою, проте не за ціллю сторонам – владі  та громаді? Які методи співпраці приносять найбільшу користь для розвитку міста та країни в цілому? – Представники місцевої влади та громадські активісти шукали відповіді на запитання під час Форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!»

29 червня відбувся регіональний форум, під час якого громадські активісти, представники місцевої влади та ОМС та просто небайдужі громадяни міста Южного шукали ефективні методи взаємодії.

АГ Южного

Регіональний Форум «Синергія влади і громади – можлива?/!» мав на меті налагодити діалог між представниками влади та громадянами шляхом діалогу і обговорення подальших спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому.

Під час заходу в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» відбулося представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз). Варто зазначити, що станом на 25.04.2017 року, 25 з 26-ти депутатів Южненської міської ради прозвітували про свою діяльність перед виборцями. За словами експертів, недоліком звітування депутатів у Южному є уніфікована форма звітування, яка не розкриває виконані депутатом роботи на окрузі, відсутність фотографій, які би дозволили візуалізувати проведені депутатом роботи, а також групове звітування депутатів без конкретизації проведеної кожним депутатом діяльності на окрузі.

Активна Громада Южного.

Також у ході заходу було презентовано дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» стосовно участі громадян у прийнятті рішень на національному та місцевому рівнях. Тож учасники заходу мали можливість дізнатись настільки активними є мешканці Южного, а також ,як часто вони використовують інструменти громадської участі для вирішення тих чи інших питань.

До дискусії та обговорення досліджень долучилися представники місцевої влади, а саме: Ольга Скульська (начальник відділу організаційної роботи та внутрішньої політики Южненської міської ради), Альфія Бикадорова (начальник відділу сім‘ї та молоді ЮМР), Ігор Писаренко (спеціаліст відділу екології ЮМР) та депутат Южненської міської ради від партії «ВО «Батьківщина» Вадим Назаренко.

Активна Громада Южного

Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Южному, зауважив: «Участь громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні є дуже важливим фактором, котрий у значній мірі впливає на якість життя як у певному населеному пункті, так і в країні в цілому. Для того, аби покращити своє майбутнє важливо бути небайдужим та мати активну життєву позицію. Не менш важливо вчитись об`єднувати навколо себе людей, аби спільними зусиллями поліпшувати життя у своєму місті».

Протягом Форуму учасники обговорили те, яких змін та успіхів може досягнути громада, якщо буде налагоджена правильна конструктивна та взаємна комунікація з владою. А представники влади переконалися у важливості врахування думки громадян, які готові втілювати ідеї та ініціативи в життя, аби змінювати свій куточок та країну в цілому на краще.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).