29 червня  в Кропивницькому відбувся Регіональний форум «Синергія влади і громади – можлива?/!», організаторм якого виступили представники Всеукраїнського кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».

Активна Громада Кропивницький

Під час заходу регіональний координатор вище вказаної кампанії Анатолій Стоян представив результати дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад: всеукраїнський та місцевий розріз.  Експерти підготували кількісний та якісний аналіз звітів депутатів і розказали про тонкощі такої, здавалося б на перший погляд, легкої справи. Координатор зазначив, що із 42 депутатів Кіровоградської міської ради лише два депутата – Віталій Бєлов та Сергій Калапа не надади своїх звітів для оприлюднення на офіційному сайті міської ради.

Перед учасниками заходу виступив депутат Подільської районної ради в місті Кропивницькому Володимир Муравйов (Радикальна партія Олега Ляшка). Він розповів присутнім «Навіщо депутат громаді?»  Скориставшись вільним мікрофоном, учасники висловили свої репліки, коментарі та запитання до  депутата.

Активна Громада Кропивницького.

Представники громадських організацій поділилися успішними історіями реалізації місцевих ініціатив. Зокрема щодо благоустрою прибудинкових територій, створення ОСББ та маршрутів «зеленого туризму» та інших, яких вдалося досягти завдяки синергії влади та ініціативних громадян.

Вінцем даного публічного заходу, перед презентацією посібника «Інструментарій для громадян» (зібрання кращих практик, засвоєних уроків та успішних історій Інституту «Республіка» та Центру UA; все, що стане в нагоді для започаткування власної ініціативи, яка залучить громадян та владу до вирішення нагальних проблем вашої громади) стала інтерактивна гра: «Створюємо портрет депутата Кіровоградської міської ради» або «з чого зроблений депутат?».

Активна Громада КропивницькогоГру модерував член активної команди, помічник регіонального координатора, студент Кіровоградського інституту державного та муніципального управління Класичного приватного університету Володимир Скорупо.

Примітка. Даний західвід бувається за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та Інституту “Республіка” за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактна особа:  Анатолій Стоян, тел. 067-792-98-42 або 095-166-39-29;  e-mail: anatoliy.stoyan@gmail.com

Джерело: Кіровоград24