Результати четвертої публічної консультації в Запоріжжі

Інфраструктура мікрорайонів, як і генеральне планування міста, лишилося в Запоріжжі як спадок з радянських часів. Наразі у мешканців міста з’явилися нові потреби і запити щодо комфортного життя, а в сучасній урбаністиці – нові типові рішення і стандарти. Тому необхідно працювати над трансформацією міських просторів відповідно до тенденцій і викликів сьогодення.

Звісно, такі зміни неможливо спланувати без вивчення потреб місцевого населення. Тож, ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» та КП «Інститут розвитку міста» ініціювало публічну консультацію з питання:

Розбудова яких інфраструктурних об’єктів покращить комфорт проживання у вашому районі міста?

 • Обладнаних майданчиків для майстер-класів, занять та інших культурних заходів
 • Офісних будівель, щоб мешканці могли працювати у своєму районі
 • Навчальних закладів
 • Сучасних парків розваг та відпочинку
 • Торговельно-розважальних центрів, кінотеатрів
 • Кафе та ресторанів
 • Спортивних та дитячих майданчиків
 • Басейнів, спортивних залів

Запоріжжя пк продовження

Метою цієї публічної консультації було попереднє поверхневе дослідження потреб населення для формування подальшої стратегії роботи і більш ефективного визначення параметрів опитування. У майбутньому воно потребує уточнення по кожному мікрорайону і більш глибокого вивчення настроїв мешканців.

Долучитися до публічної консультації запоріжці могли на електронному ресурсі «Ваша Думка», також вони могли здійснити волевиявлення особисто на локації Інституту «Республіка» на фестивалі «Khortytsia freedom». У цілому долучилося 176 осіб. Результати виявилися наступними:

 • 25% населення воліють бачити в своїх мікрорайонах сучасні парки розваг і відпочинку
 • 20% – спортивні та дитячі майданчики
 • 19% – майданчики, обладнані для проведення майстер-класів та інших активностей
 • з результатом 16% трохи відстає запит на побудову басейнів.

ПК Запоріжжя

– Як можна побачити, у Запоріжжі немає дефіциту кафе і ресторанів. Так само відсутній запит на облаштування офісних будівель і нових торговельно-розважальних центрів в межах спальних районів. Навчальні заклади користувалися більшим попитом, але такі результати були зумовлені великою заповненістю дитячих садків. Між іншими варіантами голоси розподілилися цілком рівномірно, тому їх можна вважати актуальними для нашого міста, – розповіла комунікаційна координаторка ВІ «Активна Громада» у Запоріжжі Олеся Лапікова.

Публічна консультація проводилася на підтримку проекту «Запорізький міський простір».

«Запорізький міський простір» – це середовище, у якому ми живемо. Саме таку назву має програма «Інституту розвитку міста». Залучення громади до формування навколишнього середовища, вживання сучасних принципів справедливого міста – завдання цієї програми. Мета «Запорізького міського простору»:

▶ Супровід створення відкритих громадських просторів (потреби різних верств населення та зонування згідно призначення);

▶ Супровід створення відповідної інфраструктури у кожному районі міста зі своїм функціональним наповненням;

▶ Залучення мешканців до змін міського середовища;

▶ Створення єдиного координаційного центру на базі КП «Інститут розвитку міста»;

За більш детальною інформацією звертайтеся до комунікаційної координаторки ВІ «Активна Громада» у Запоріжжі Олесі Лапікової тел. (066) 871-67-19.

Публічна консультація – це один з інструментів демократичного впливу громадян на суспільно-важливі рішення, які приймають органи влади. Результати публічної консультації будуть прийнятті місцевою владою до уваги під час остаточного прийняття рішення.

Примітка. Публічні консультації проходять у межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).