В Ужгороді стартувала 11 публічна консультація: рекорд серед українських міст!

Місцева влада Ужгороду ініціювала проведення чергової публічної консультації, щоб прийняти найкраще рішення для впорядкування руху на площі Корятовича. Консультація почалася 14 квітня та триватиме до 30 квітня включно.

Протягом цього часу всі охочі можуть долучитися до обговорення та відповісти на запитання «Чи підтримуєте Ви зміни у схемі організації транспортно-пішохідного руху на площі Корятовича?». Варіантів відповіді лише два:

  1. Так, підтримую;
  2. Ні, не підтримую.

Висловити свою думку можна за допомогою електронного ресурсу «Ваша думка» за посиланням або ж надіславши SMS на номер +38(093)-177-00-35 такого змісту: «8221 (пробіл) номер відповіді» (*вартість sms за тарифом кожного з операторів).

PK Uzhgorod 11

Обговорення цього питання є давно актуальним для містян, адже Ужгород – місто з вузькими вуличками, які притаманні традиційному архітектурному плануванню центральноєвропейських містечок. Це додає йому особливого шарму та індивідуальності, але створює і ряд незручностей. Зокрема, на площі Корятовича, частим явищем стають затори. Власники автівок паркуються на пішохідних переходах, а сама площа перетворюється в периферійний простір у центрі міста.

Працівники Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради одним із варіантів вирішення цієї проблеми бачить у зміні схеми організації транспортно-пішохідного руху на площі Корятовича. Очікується, що запровадження колового руху покращить транспортну ситуацію в цій частині міста. Та як наслідок виникне потреба у впорядкуванні громадського простору та збільшені пішохідної зони. Однак, відповідне рішення буде розглядатися лише після проведення публічної консультації з ужгородцями.

Станом на березень 2020 року проведено 56 публічних консультацій в містах діяльності ВІ «Активна Громада». Наприклад, в Ужгороді вже відбулося 10 публічних консультацій. Дві крайні стосувалися необхідності побудови багаторівневого підземного паркінгу на площі Поштовій та обрання концепції туристичного логотипу міста. Наразі це найвищий показник серед українських міст. Друге місце за кількістю проведення публічних консультацій займає Дрогобич, тут проведено 5 консультацій, на третьому місці – Запоріжжя та Кропивницький, по 4 публічні консультації в кожному.

Нагадуємо, публічні консультації – це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, які ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.