Марафон зібрав преставників різних регіонів, аби визначити їх роль у політичних реформах 

Протягом 30 – 31 жовтня у Кропивницькому відбувався форум за участі ста представників з Кіровоградської, Одеської, Миколаївської, Рівненської, Херсонської та Черкаської областей.

АГ в Кропивницькому Марафон

Міжрегіональний марафон «Роль громадян у політичних реформах України» в Кропивницькому – це другий підсумковий захід з серії 33 публічних подій на місцевому, регіональному та національному рівні. З вересня по грудень громадяни зустрічаються з народними депутатами, представниками міжнародних та громадських організацій, місцевою владою та визначають подальші кроки.

АГ в Кропивницьк. Марафон

Протягом двох днів дискусія велася навколо виборчої реформи, антикорупційної та реформи політичних фінансів.

Спікерами марафону були:

  • Ієн Вудвард, заступник директора Національного Демократичного Інституту в Україні. Він презентував соціологічне дослідження щодо політичної активності та намірів громадян України.
  • Ганна Гопко, народний депутат України
  • Віталій Шабунін, голова ГО «Центр протидії корупції»,
  • Тарас Шамайда, співкоординатор руху добровольців «Простір свободи»,
  • Юлія Зальцберг, голова ГО «Інтегріті Юа», аналітикиня Центру «Ейдос»,
  • Максим Ключар, заступник директора проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».

АГ Кропивницьк. Марафон

«Україні потрібен Виборчий Кодекс, однак гарантії його прийняття через сотні правок найближчим часом маловірогідні. Влада зацікавлена зберегти змішану (паралельну) виборчу систему», – наголосила обранка народу Ганна Гопко.

«Державне фінансування політичних партій крок вперед в контексті протидії залежності партій від олігархів, разом з тим є проблеми у фінансовій звітності та прозорості витрачання коштів», – зауважила Юлія Зальцберг.

АГ в Кропивницькому

«Корупція в Україні залишається однією з топ проблем, яка не дає Україні рухатися вперед. У нас не діє принцип невідворотності покарання за отримання неправомірної вигоди тощо», – підкреслив Максим Ключар.

Підбила підсумки регіональних марафонів та резюмувала думки учасників Олександра Гліжинська (Скиба), заступниця голови Інституту «Республіка». Вона, як модератор заходу, визначила головний висновок марафону: «Впровадження політичних реформ залежатиме не лише від намірів влади щось змінити, а й від активної участі громадян у політичних реформах, їх свідомого вибору представницької влади. А ще від розуміння зв’язку між нашими діями та майбутнім України».

АГ в Кропивницький Марафон

Другого дня  учасники працювали у форматі світового кафе. Вони визначали проблеми та причини повільного просування, зміни та наслідки реформ для українців: виборчої, антикорупційної та політфінансів. 

У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбудуться в усіх регіонах України, Інститут «Республіка» сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.

Захід відбувся за ініціативи ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» у партнерстві з Центром «Ейдос», проектом USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» (SACCI), ГО «Центр протидії корупції» й «Інтегріті Юа» та руху добровольців «Простір свободи».

АГ Кропивницький Марафон

Марафони проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).